III Kongres Biogazu już niedługo! Po raz trzeci branża biogazowa spotka się podczas corocznej konferencji adresowanej do przedstawicieli przemysłu biogazowego z Polski i zagranicy. Tegoroczna edycja odbędzie się 10 – 11 grudnia w Hotelu Ossa k/Rawy Mazowieckiej. Organizatorzy spodziewają się rekordowej frekwencji.

III Kongres Biogazu organizowany przez spółkę Biomass Media Group, wydawcę „Magazynu Biomasa” i „Rynku Biogazu” to dla polskiej branży biogazowej najważniejsze wydarzenie konferencyjne w kraju. Dla inwestorów Kongres jest niepowtarzalną okazją do zdobycia wiedzy na temat procesu inwestycyjnego, przepisów prawa, systemu wsparcia, najlepszych technologii i aktualnych trendów rynkowych. Dla firm oferujących budowę instalacji biogazowych czy rozwiązania technologiczne, usługi konsultingowe i serwisowe event stwarza możliwości nawiązania kontaktów biznesowych i dotarcia bezpośrednio do potencjalnych klientów.

Reklama

III Kongres Biogazu będzie najprawdopodobniej rekordowy pod względem frekwencji. Wynika to ze sprzyjającego biogazowi prawodawstwa i ogłoszenia przez URE terminu aukcji dla nowych instalacji produkujących biogaz rolniczy, składowiskowy i oczyszczalniany.

– Długo wyczekiwany przez branżę moment nadszedł, spodziewamy się biogazowego boomu inwestycyjnego – mówi Maciej Kosiński z Biomass Media Group. – Już teraz otrzymujemy zapytania w sprawie uczestnictwa w konferencji od niemieckich firm technologicznych, dla którym polski rynek jest bardzo obiecujący – dodaje M. Kosiński.

I Kongres Biogazu. Zdjęcie: Janusz Świdurski

Program konferencji

Tematyka konferencji w dużej mierze będzie dotyczyła aukcji dla nowych instalacji biogazowych, które zostaną przeprowadzone w listopadzie. Szacunki pokazują, że potencjał zakontraktowanych mocy w aukcjach w 2018 r. dla biogazu wyniesie ok. 300 MW, mówimy więc o co najmniej kilkudziesięciu nowych biogazowniach. Wnioski z pierwszych aukcji, zagadnienia przystąpienia do aukcji, sprawne poprowadzenie procesu inwestycyjnego – to wszystko będzie więc ważnym elementem Kongresu.

Agenda tegorocznej konferencji będzie wypadkową kontynuacji wciąż aktualnych tematów poruszanych podczas poprzednich edycji Kongresu oraz nowych zagadnień dotyczących branży. Debaty na konferencji  będą koncentrować się wokół systemu wsparcia, nowych możliwości rozwojowych jakie stwarza produkcja biometanu, kogeneracji, perspektywy wzrostu i konkurencyjności krajowych rozwiązań inwestycyjnych oraz roli biogazowni w polityce środowiskowo – klimatycznej w ujęciu krajowym i lokalnym.

– Pracujemy nad tym, żeby formuła konferencji była jak najbardziej atrakcyjna dla każdego uczestnika – właścicieli biogazowni, firm technologicznych, naukowców, prawników, inwestorów, analityków rynku oraz wszystkich zaangażowanych w budowę silnej pozycji biogazu w Polsce – komentuje Jolanta Kamińska z „Magazynu Biomasa”.

– Poza dużą dawką merytoryki zadbamy o istotny aspekt biznesowy, proponując uczestnikom sesje networkingowe oraz możliwość spotkań indywidualnych z potencjalnymi partnerami. Przede wszystkim jednak stwarzamy przestrzeń do debat, wymiany doświadczeń i zdobycia wiedzy – dodaje redaktor naczelna „Magazynu Biomasa”.

I Kongres Biogazu. Zdjęcie: Janusz Świdurski

Rejestracja na Kongres

REJESTRACJA: https://magazynbiomasa.pl/kongres-biogazu/rejestracja/

Zainteresowanych uczestnictwem oraz/lub współpracą merytoryczną sponsorską/partnerską zapraszamy do kontaktu:

tel. + 48 792 122 038, + 48 790 439 216

e-mail: biogaz@biomassmediagroup.pl, redakcja@magazynbiomasa.pl

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE