Spotkania branżowe to wyjątkowa okazja do spotkania praktyków, wymiana wiedzy, doświadczeń, pomysłów oraz nowe możliwości biznesowe. Taką okazję stwarza II Forum Pelletu, organizowane 25-26 września przez wydawcę „Magazynu Biomasa”. O tym, dlaczego warto wpisać wrześniową datę do swojego kalendarza, spytaliśmy przedstawicieli polskiego sektora pelletu.

Reklama

Adam Sosnowski, PPD Poltarex Sp. z o.o.

Uważam, że zebranie w jednym miejscu i czasie ludzi związanych z produkcją i sprzedażą pelletu jest bardzo potrzebne. W czasie dwóch dni ubiegłorocznego Forum mogliśmy spojrzeć z różnych stron na problemy, z jakimi boryka się branża, ale także omówić perspektywy, zadania i cele stojące przed nami. Jestem przekonany, że celowym jest kontynuowanie tej inicjatywy. Forum Pelletu może stać się wspólną platformą całej branży i wywierać pozytywny wpływ na kreowany przez nas rynek pelletu.

Agnieszka Jeznach, Biomasa Partner Sp. z o.o.

Po pierwsze, warto się czegoś dowiedzieć o branży. Przede wszystkim rozmowy bywają bardzo inspirujące. Rynek pelletu zmienia się dynamicznie i warto posłuchać, jak obecnie wygląda. Po drugie poznajemy osoby, które mogą stać się partnerami w projektach, możemy pozyskać klienta lub dostawcę. Po trzecie – razem można więcej. Branża powinna się spotykać i współpracować w zakresie edukacji rynku, podnoszenia jakości produktu, opracowania strategii konkurowania z innymi paliwami.

Adam Nocoń, PW. Budmet Nocoń

Nasza firma miała przyjemność objęcia patronatu nad I Forum Pelletu. W moim odczuciu poprzednia edycja była sukcesem organizatorów. Gorąco wspieram tę inicjatywę i cieszy mnie wiadomość, że możemy się spodziewać drugiej edycji konferencji. Forum Pelletu to idealne miejsce dla dyskusji. Prelekcje, warsztaty i panele dyskusyjne sprzyjają wymianie poglądów, kształtując tym samym kierunek rozwoju branży, a dla każdego przedsiębiorcy są okazją do nawiązania nowych, cennych kontaktów biznesowych.

Bernadetta Włodarczyk, Tartak „Olczyk”

Forum Pelletu to ciekawe prelekcje i wystąpienia, okazja do przeprowadzenia rozmów bezpośrednich z osobami z branży, a także możliwość poznania potencjalnych klientów. Oprócz pozyskania opinii na temat rynku pelletu, to również wymiana poglądów i doświadczeń. Nie zapominajmy, że każda rozmowa to możliwość sprawdzenia, jak daną markę postrzegają inni, co umożliwia spojrzeć na własny produkt z innej perspektywy. Dlatego też uważam, że spotkania branżowe tego typu są potrzebne, warto w nich uczestniczyć, warto słuchać i wyciągać wnioski ze spostrzeżeń rozmówców.

Adam Sarnaszek, BIOCONTROL Sp. z o.o.

Cała branża w jednym miejscu – to hasło nabrało mocy po I Forum Pelletu, które odbyło się 19-20 września 2016 r. w Rawie Mazowieckiej i okazało się ogromnym sukcesem całej branży. Forum Pelletu jest już tradycyjnym wydarzeniem, na którym spotykają się przede wszystkim producenci i dystrybutorzy pelletu, przedstawiciele stowarzyszeń, firm inspekcyjnych i certyfikacyjnych, ale również dostawcy technologii, producenci kotłów i maszyn do produkcji pelletu. Forum Pelletu okazało się wspaniałą platformą wymiany doświadczeń i wiedzy, zarówno podczas wystąpień, jak i w rozmowach kuluarowych. Dzięki Forum Pelletu przedstawiciele BIOCONTROL byli w stanie zidentyfikować potrzeby branży, a także rozwinąć nasz obszar usług w zakresie kompleksowego przygotowania zakładów produkcji pelletu do spełnienia wymagań standardów ENplus i DINplus.

Paweł Nawrocki, Mechanika Nawrocki Sp. z o.o. (Zdjęcie, MB styczeń 2017, str. 30)

Firma Nawrocki miała przyjemność uczestniczyć w I edycji Forum Pelletu organizowanej przez „Magazyn Biomasa”. Bardzo pozytywnie oceniamy inicjatywę zgromadzenia w jednym miejscu specjalistów z całej branży, co pozwoliło nam wszystkim na wymianę doświadczeń, poznanie nowości rynkowych, przeanalizowanie zagrożeń dla branży oraz prognoz. To również szansa na bezpośrednią dyskusję w gronie praktyków oraz poszerzenie kontaktów biznesowych. Podkreślamy wysoki poziom merytoryczny wydarzenia oraz profesjonalną organizację. Liczymy, że Forum Pelletu na stałe wpisze się w kalendarz spotkań branżowych.

Artur Czemerys, Stelmet S.A.

Konferencję Forum Pelletu postrzegam jako bardzo znaczące wydarzenie w naszej branży. Powiedziałbym, że nie mamy powodów do kompleksów nawet wobec innych europejskich konferencji. Myślę, że była to bardzo dobra inicjatywa, gdyż taka konferencja właściwie nie miała jeszcze w Polsce miejsca. Można było nawiązać nowe kontakty, poznać ludzi z branży, wymienić się wrażeniami, a także posłuchać ciekawych prezentacji,
których mieliśmy sporą liczbę, zarówno jeżeli chodzi o prelegentów zagranicznych, jak i z polskiej branży paliw ekologicznych. Gratuluję wyśmienitej organizacji i z niecierpliwością czekam na kolejne tego typu wydarzenie

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE