Do 2030 roku transport drogowy we wszystkich szwedzkich spółkach ICA Gruppen będzie wolny od paliw kopalnych. W regionach metropolitalnych w Szwecji stanie się to już w 2025 roku. Dzięki nowej strategii paliwowej wyznaczy wyraźny kierunek rozwoju prac środowiskowych wokół transportu.

Branża transportowa musi przejść zmianę, by zmniejszyć wpływ transportu na klimat. Z tego założenia wychodzą przedstawiciele szwedzkiej spółki. Stąd chęć zastąpienia paliw kopalnianych innymi, ekologicznymi. W regionach metropolitalnych Sztokholm, Göteborg i Malmö ambicją jest zrobić to do 2025 roku.

Reklama

Nowa strategia paliwowa obejmuje wszystkie transport drogowy w ramach spółek grupy.

– Tendencja w zakresie paliw odnawialnych postępuje naprzód, ale należy ją przyspieszyć. Jeśli mamy być wolni od paliw kopalnych do 2030 roku. To wielkie wyzwanie – mówi Per Strömberg z ICA Gruppen. – Problemem jest niepewność związana z decyzjami politycznymi.


Wiadomości branżowe ze Świata. Kliknij i czytaj!


ICA przyspieszy inwestycje w nowe technologie i paliwa kopalne oraz oceni, w jaki sposób można wspierać inicjatywy mające na celu zwiększenie krajowej produkcji biopaliw. Aby zapewnić jasny kierunek opracowano narzędzie ułatwiające nadanie priorytetu pracom przejściowym w celu zmniejszenia wpływu na klimat.

– Priorytetem paliwowym jest kierowanie działaniem wyboru rodzaju pojazdu i paliwa oraz uszeregowanie istniejących paliw na podstawie ich wpływu na klimat. Wierzymy w dywersyfikację różnych paliw i dlatego będziemy kontynuować prace, które już wykonujemy – mówi Per Strömberg.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo!

Źródło: ICA Gruppen

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE