Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin SA poinformował w komunikacie, że do Spółki wpłynęło oświadczenie Henryka Sobierajskiego o rezygnacji z członkostwa w Zarządzie Spółki oraz pełnienia funkcji Prezesa Zarządu z dniem 4 maja 2020 roku. Henryk Sobierajski nie podał przyczyny złożenia rezygnacji.


REKLAMA

Reklama

Henryk Sobierajski od kilkunastu lat związany był z przedsięwzięciami Zygmunta Solorza. Pełnił funkcję prezesa zarządu spółek Głos Press sp. z o.o. oraz w latach 2005 – 2011 Mega Investments sp. z o.o. Od listopada 2010 roku był prezesem zarządu Nord Licence A.S., a od września 2011 roku prezesem zarządu Media Biznes sp. z o.o. Był także dyrektorem kanału informacyjnego Polsat News.

W latach 1999- 2003 zasiadał w radzie nadzorczej Kurier Polski sp. z o.o. W latach 2005-2006 był członkiem rady nadzorczej Polska Telefonia Cyfrowa sp. z o.o. Od czerwca 2012 roku – rady nadzorczej Elektrim-Volt S.A.

Członkiem rady nadzorczej ZE PAK był od połowy 2010 roku. Prezesem spółki został formalnie w październiku 2019 roku. Wcześniej przez dwa kwartały pełnił obowiązki prezesa Zarządu ZE PAK.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło: zepak.com.pl
Zdjęcie: ZE PAK
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE