Hale namiotowe z fotowoltaiką? Rozwiązanie unikalne na rynku!

Hale namiotowe z fotowoltaiką

Pol-Plan jest jednym z głównych producentów wieloletnich hal namiotowych na rynku europejskim. We współpracy z SolarSpot zrealizował pierwszą halę namiotową z instalacją fotowoltaiczną. Instalacja o mocy 14,52 kWp składa się z 36 paneli Risen (panel o mocy 410W). To rozwiązanie unikalne na rynku!

Konstrukcja hali namiotowej o wymiarach 10x20x4,2m jest oparta na profilach aluminiowych. Dostosowano ją do lokalnych obciążeń śnieżnych i wiatrowych tak jak tradycyjnie budowane obiekty. Dodatkowo obciążona jest panelami fotowoltaicznymi. Panele fotowoltaiczne zostały zainstalowane na specjalnej konstrukcji nad dachem z tkaniny PCV.

Izolowaną halę z poszyciem ścian z płyty warstwowej zrealizowano w kilka dni dla austriackiego klienta. Będzie pełnić funkcję warsztatu samochodowego z zapleczem biurowym. Instalacja fotowoltaiczna o mocy prawie 15 kWp zapewni zasilanie urządzeń warsztatowych, ogrzewania i oświetlenia hali.

Na dynamicznie rozwijającym się rynku hal namiotowych czołowi producenci oferują wieloletnie hale namiotowe o rozpiętości do 60 m i powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych, które mogą funkcjonować jako hale magazynowe i przemysłowe nie ustępując walorami użytkowymi tradycyjnie budowanym obiektom.

Hale namiotowe z fotowoltaiką

Koszt i czas realizacji takiej inwestycji jest niezwykle atrakcyjny. W 2019 roku Pol-Plan zrealizował ponad 1500 hal namiotowych co plasuje firmę w europejskiej czołówce. Instalacje fotowoltaiczne na dachach hal namiotowych są odpowiedzią na potrzeby klientów i będą dodatkowym atutem zwiększającym atrakcyjność produktów polskiej firmy, konkurującej na europejskich rynkach z czołówką niemieckich producentów.

Materiał promocyjny

Interesują Cię hale namiotowe z fotowoltaiką? Kliknij i czytaj więcej!

This post is also available in: polski