Moment, w którym nazywanie wodoru „paliwem przyszłości” będzie brzmiało jak przestarzały oksymoron, wydaje się coraz bliższy, a wykorzystanie wodoru coraz bardziej powszechne. Wodorowy wyścig trwa, ale nie chodzi w nim już tylko o neutralność klimatyczną, ale co może i znacznie ważniejsze, bezpieczeństwo energetyczne kolejnych państw Europy.
Forum H2POLAND
I Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND to centralny punkt rozmów na temat transformacji energetycznej w Polsce, kluczowy dla wyznaczenia kierunków zmian w obszarze społecznym, gospodarczym i biznesowym.
W części merytorycznej Forum H2POLAND blisko stu ekspertów z kraju i świata będzie starało się odpowiedzieć na szereg pytań, m.in.: jak najlepiej wykorzystać potencjał gazów zdekarbonizowanych na pierwszym etapie transformacji energetycznej w Polsce? Jak mądrze finansować gospodarkę wodorową? Jak równoważyć interesy operatora infrastruktury i jej użytkowników?
Ponadto, w programie znajdą się sesje techniczne dotyczące m.in. magazynowania i wychwytywania dwutlenku węgla, certyfikacji i świadectw pochodzenia wodoru, a także kwestii związanym z bezpieczeństwem. Ważne miejsce na Forum H2POLAND zajmą debaty poświęcone roli dolin i hubów wodorowych, poprzez które, w różnych krajach wdrażana jest lokalna gospodarka wodorowa. Nie mniej istotne zadania spoczywają na samorządach, bo zastosowanie wodoru na tym poziomie to nie tylko kwestia transportu publicznego i usług komunalnych, ale wiele innych obszarów takich jak magazynowanie i przetwarzanie energii czy ciepłownictwo. Procesy składające się na gospodarkę wodorową, począwszy od produkcji, poprzez magazynowanie, dystrybucję i szerokie zastosowanie technologii wodorowych stwarzają zapotrzebowanie na specjalistów z różnych dziedzin. Kształceniu kadr poświęcony zostanie osobny panel.
Formuła poszerzona o ekspozycję targową
Tym, co wyróżnia Forum H2POLAND, jest formuła poszerzona o ekspozycję targową.
– Postawiliśmy na targi nie tylko ze względu na 100-letnie doświadczenie w ich organizacji, ale przede wszystkim dlatego, że targi są doskonałym papierkiem lakmusowym kondycji branży – mówi Joanna Kucharska, Dyrektor Grupy Produktów Międzynarodowych Targów Poznańskich – O wodorze i potrzebie zmian, w kontekście transformacji energetycznej wiele zostało już powiedziane, jednak, co szczególnie pokazały nam ostatnie lata, dopiero to, co zostaje zaprezentowane na targach, oddaje stan faktyczny danego sektora gospodarki – dodaje.
Zarówno wystawa, jak i część merytoryczna pozwolą określić faktyczne miejsce Polski wśród krajów wdrażających technologie wodorowe oraz odpowiedzieć na pytanie, na jakie miejsce w wyścigu wodorowym rzeczywiście możemy liczyć w przyszłości?
Więcej informacji: www.H2POLAND.com.pl
Czytaj też: V Narodowy Kongres Biometanu – sprawdź program wydarzenia!
Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND odbędzie się 17-18 maja 2021 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Na Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND zapraszają:
Region Gospodarz: Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Organizator: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Współorganizatorzy H2POLAND Conference: Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza Partnerzy i Klaster Technologii Wodorowych
Partner Generalny: PKN ORLEN S.A.
Partner Generalny – Sponsor sesji: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.
Partner merytoryczny TÜV SÜD Polska Sp. z o.o.
Partner prawny SMM Legal
Partnerzy: STASTO Automation Sp. z o.o., SES Hydrogen, Konfederacja Lewiatan, Grupa Technologiczna ASE, Samorząd Województwa Podkarpackiego, Toyota Polska, Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Technik Innowacyjnych EMAG
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Prezydent Miasta Poznania, United Global Compact, Ambasada Królestwa Danii w Polsce, Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy
Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:
Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!
Newsletter
Bądź na bieżąco z branżą OZE