EXPOPOWER, czyli spotkanie branży energetycznej i elektrycznej

EXPOPOWER to jedno z najważniejszych wydarzeń targowych branży energetycznej. Gromadzi każdego roku wielu wystawców, zarówno z Polski, jak i zagranicy. Obok specjalistycznych ekspozycji targom towarzyszą liczne konferencje. Patronat strategiczny nad targami objęła Enea Operator.

Tegoroczne EXPOPOWER to szeroka gama zagadnień związanych z energetyką, elektrotechniką, oświetleniem, telekomunikacją i automatyzacją.

Targi EXPOPOWER to cykl wydarzeń dla branży energetyki konwencjonalnej. Podczas wydarzenia przedstawiane są inicjatywy przedsiębiorców, instytucji samorządowych i przedstawicieli nauki. Prezentowane innowacyjne rozwiązania, technologie i nowoczesne produkty.To także miejsce spotkań, dyskusji i wymiany doświadczeń przedstawicieli branżowych izb i stowarzyszeń. Targi odwiedzają profesjonalni zwiedzający m. in.: elektrycy, energetycy, instalatorzy, technicy, projektanci, koordynatorzy ds. zamówień oraz zarządcy nieruchomościami.

Podczas targów Enea Operator organizuje pokazy prac pod napięciem oraz pokazy ratownictwa medycznego związanego z wypadkami w branży energetycznej. Zachęceni ubiegłorocznym sukcesem (ponad 1400 osób zwiedzających z Grupy Enea) również w tym roku Enea Operator we współpracy z Grupą MTP umożliwią przyjazd zorganizowanych grup profesjonalnych zwiedzających.

Bogaty program konferencji

Uzupełnianiem oferty wystawienniczej jest program wydarzeń towarzyszących, który w tym roku zapowiada się bardzo ciekawie. W licznych konferencjach, debatach i spotkaniach udział wezmą najważniejsi specjaliści z branży energetycznej z Polski oraz zagranicy.

Integralną częścią targów EXPOPOWER stało się współorganizowane z Wojewodą Wielkopolskim oraz ENEA Operator „Forum Innowacyjnej Energetyki #ENERGINN 2.0”. Forum jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie tematyką związaną z przyszłością energetyki polskiej oraz rozwojem innowacyjności w tej gałęzi przemysłu. Będzie ono okazją do merytorycznej dyskusji nad aktualnymi wyzwaniami branży. Forum to doskonałe miejsce rozmów dla samorządowców, środowisk naukowych i przedstawicieli szeroko pojętej energetyki.

W ramach targów EXPOPOWER odbędzie się także konferencja poświęcona tematyce związanej z wodorem. „Meet Hydrogen: H2 Wielkopolska” to 1-dniowa konferencja, która daje doskonałą okazję, by zgłębić temat zastosowania wodoru w Polsce i na świecie. Podczas wydarzenia będzie można dowiedzieć się więcej o tym, jak obecnie wyglądają badania związane z pozyskiwaniem wodoru, a także ocenić perspektywy biznesowe i ekologiczne związane z komercyjnym zastosowaniem wodoru w gospodarce. Organizatorem konferencji jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz SnowDog.

Oddział Poznański Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa zapraszają na XVII Konferencję Naukowo-Techniczną z cyklu „Instalacje elektryczne niskiego, średniego i wysokiego napięcia” n.t. „Stacje Elektroenergetyczne” 2019.

Strefa edukacyjna

Po raz drugi podczas targów EXPOPOWER zostanie uruchomiona strefa edukacyjna przygotowana przez Enea Operator. Co czeka uczniów odwiedzających strefę? Młodzież będzie mogła zobaczyć energetyków przy pracy podczas specjalnie zaaranżowanych pokazów. Ponadto na odwiedzających czekać będą doświadczenia naukowe, energetyczne ciekawostki oraz pokazy ratownictwa przedmedycznego.

Nie tylko energetyka

Równolegle z targami EXPOPOWER odbędą się Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER oraz Poznań Drone Expo. Targi GREENPOWER gromadzą wszystkie branże odnawialnych źródeł energii. Podczas targów odbywa się szereg specjalistycznych seminariów, spotkań branżowych, prezentacji nowości czy też konsultacji i porad na stoiskach eksperckich. W tym roku po raz pierwszy do bloku targów poświęconych energetyce dołączą targi Poznań Drone Expo. W ramach wydarzenia zorganizowana będzie strefa pokazów, w której m. in. zaprezentowane zostaną możliwości dronów w praktyce, pokazy niezwykłych umiejetnośąci pilotów dronów, a także prelekcje znanych specjalistów.

Międzynarodowe Targów Energetyki EXPOPOWER odbędą się w dniach 7-9 maja 2019 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (pawilon nr 5).

Więcej informacji znajduje się na stronie www.expopower.pl.