Instalacja biomasowa już działa! Ciepło z OZE w Suwałkach

Energika

Mieszkańcy Suwałk cieszą się już ciepłem z OZE. Instalację do spalania biomasy w systemie „pod klucz” zbudowała tam w konsorcjum firma Energika.

Głównym założeniem inwestycyjnym była budowa instalacji spalania biomasy w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Suwałkach. Miała się składać z dwóch nowych kotłów wodnych o mocy nominalnej 2 x 12,5 MW każdy. Zlokalizowana w odrębnym budynku wraz z instalacją podawania paliwa, instalacją odprowadzenia żużla i popiołu, instalacją oczyszczania spalin, kominem, magazynem paliwa oraz innymi urządzeniami pomocniczymi gwarantującymi kompletność inwestycji.

– Zamówienie realizowaliśmy w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Byliśmy więc odpowiedzialni również za wszelkie niezbędne decyzje administracyjne – mówi Ewelina Szamałek-Garcarek, dyrektor ds. realizacji kontraktów w Energika Sp.j.

Głównym założeniem ciepłowni biomasowej jest pokrycie zapotrzebowania na ciepło dla klientów PEC w Suwałkach przez co najmniej 2000 godzin w roku. Realizację cechuje wysokosprawna produkcja ciepła, w której zachowano wszelkie standardy ochrony środowiska określone przez aktualne normy.

Energika

Energika Małgorzata Szamałek, Zbigniew Szamałek Sp.j. to rodzinna firma działająca w branży energetyki cieplnej i zawodowej od ponad 30 lat. Szybki, przemyślany rozwój zapewnił firmie rozpoznawalną markę w całej Europie. Energika jest liderem rynku pod względem wydajności oferowanych kotłów oraz turbin. A także budowy nowych oraz modernizacji już istniejących kotłowni czy też elektrociepłowni. W swoim portfolio firma posiada ponad 200 zrealizowanych inwestycji.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

This post is also available in: polski