15 września 2023 po raz drugi wystartowała polska edycja programu Women’s Energy in Transition, którego celem jest wspieranie działań kobiet w sektorze energetycznym. Absolwentki i studentki ostatnich lat kierunków związanych z energetyką mają szansę zdobyć staż w jednej ze spółek z Grupy Dalkia w Polsce.

Women’s Energy in Transition

Program Women’s Energy in Transition – Polish Edition adresowany jest do studentek i absolwentek kierunków związanych z energetyką, które w swoich pracach dyplomowych podjęły temat transformacji energetycznej. Polska edycja programu organizowana jest po raz drugi. 

Reklama

Celem programu jest wspieranie kobiecych talentów w sektorze energetycznym, który jest jednym z bardziej zmaskulinizowanych obszarów gospodarki. Dzięki programowi Women’s Energy in Transition – Polish Edition możemy towarzyszyć kobietom na początku ich zawodowej drogi. W walce z postępującymi zmianami klimatu, to właśnie działania w obszarze zrównoważonej energii staną się kluczowe, by zatrzymać proces globalnego ocieplenia. Żeby tego dokonać, potrzebujemy różnorodnych perspektyw i inkluzywnego zespołu specjalistek i specjalistów – podkreśla Ewa Gałecka, kierowniczka ds. komunikacji i PR Dalkii Polska. 


Czytaj też: Zwiedź z nami bezemisyjną elektrociepłownię Veolia Południe!


Kobiety w energetyce

Według danych Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA), Międzynarodowa Agencja Energii Odnawialnej (IRENA) oraz World Economic Forum, kobiety zajmują jedynie 22% wszystkich miejsc pracy w branży energetycznej. Stanowiska menedżerskie obejmuje w tej chwili zaledwie 14% kobiet. 

W związku z tym podjęto działania w zakresie wspierania kobiet, które chciałyby rozwijać swoją karierę w branży energetycznej. W ramach programu Dalkia Polska wraz z Politechniką Warszawską, Akademią Górniczo-Hutniczą i Politechniką Śląską, po raz drugi nagrodzą studentki ostatnich lat i absolwentki polskich uczelni, które w swoich pracach dyplomowych podjęły temat transformacji energetycznej.

Prace zgłoszone przez studentki w pierwszej edycji programu są najlepszym dowodem, że temat transformacji energetycznej jest istotny nie tylko jako zainteresowanie naukowe, ale także ma olbrzymi potencjał rozwoju zawodowego – mówi dr inż. Arkadiusz Ryfa z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej

Kto ma szanse na nagrodę?

Druga edycja programu wystartowała 15 września 2023. Absolwentki lub studentki ostatniego roku mogą zgłosić swoją pracę licencjacką, inżynierską lub magisterską, której obrona przypada w okresie od 1 stycznia 2022 r. do 30 października 2023 r. Zgłoszenia oceniane będą w 4 kategoriach: zgodność z tematem, innowacyjność, możliwość wdrożenia i motywacja. organizatorzy czekają na zgłoszenia do 15 grudnia.

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń jury wyłoni finalistki tegorocznej edycji. Laureatki poznamy podczas uroczystej gali zaplanowanej na marzec 2024 r.  Zwyciężczynie otrzymają nagrody pieniężne oraz możliwość odbycia stażu w jednej ze spółek z Grupy Dalkia w Polsce – tj. Dalkia Polska, Dalkia Polska Energia oraz Dalkia Polska Solutions – w Warszawie lub w Katowicach.  Szczegółowe informacje o programie oraz formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie: https://dalkiapolska.com/pl/women-s-energy-in-transition-polish-edition

Biomasa i paliwa alternatywne

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE