Niezmiennym elementem konferencji Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie stały się już wizyty studyjne. Podczas piątej edycji wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić elektrociepłownię Veolia Południe w Tarnowskich Górach!

5. Konferencja Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie w tym roku odbędzie się 12-13 października w Luxury Hotel w Piekarach Śląskich. W programie spotkanie branży ciepłowniczej znalazła się także wizyta studyjna w Elektrociepłowni Veolia Południe w Tarnowskich Górach. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami technologicznymi, które umożliwiają wykorzystanie w zakładzie biomasy i biogazu produkowanego w lokalnej oczyszczalni ścieków. 

Reklama
elektrociepłownia Veolia Południe

Elektrociepłownia Veolia Południe

26 kwietnia w ciepłowni w Tarnowskich Górach została uruchomiona instalacja kogeneracyjna działająca w oparciu o dwa silniki gazowe, o mocy 2 MWt każdy i kotłownię opalaną biomasą o mocy 12 MWt. Zespół kogeneracyjny o mocy 0,99 MWe  zasilany jest gazem ziemnym i biogazem.

elektrociepłownia Veolia Południe

Zwiedź z nami elektrociepłownię w Tarnowskich Górach


Wybudowana na terenie lokalnej ciepłowni instalacja kogeneracji, w której do produkcji ciepła i prądu wykorzystuje się gaz ziemny, biomasę, a także biogaz pochodzący z miejscowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji ma spowodować ograniczenie zużycia węgla w zakładzie o połowę oraz redukcję emisji COo 30%. Inwestycja wpisuje się w realizację celów strategii dekarbonizacji systemów ciepłowniczych Veolia term zakładającej eliminację węgla do 2030 roku i osiągnięcie pełnej neutralności klimatycznej do 2050 roku.

elektrociepłownia Veolia Południe

Efektywną energetycznie i ekologiczną instalację w Tarnowskich Górach, która wykorzystuje lokalnie dostępne OZE i optymalizuje proces produkcji energii i ciepła będzie można zwiedzić podczas 5. Konferencja Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie. Gospodarzem wizyty studyjnej Pani prezes Magdalena Ruszniak z Veolia term S.A. Nie czekaj, zarejestruj się już dziś!

Biomasa i paliwa alternatywne

https://e.issuu.com/embed.html?backgroundColor=%23cac41a&d=mb_2023-07_97_-_issuu&u=magbiomasa

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

zdjęcia: Veolia term

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE