Dekarbonizacja, recykling, gospodarka obiegu zamkniętego, efektywność energetyczna dla branży komunalnej to tylko wybrane tematy, które będą omawiane w Poznaniu podczas targów POLECO. Ofertę wystawienniczą uzupełnią konferencje, aby kompleksowo omówić najbardziej aktualne zagadnienia.

W dniach 17-19 października br. stolica Wielkopolski stanie się miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń liderów zaangażowanych w ochronę środowiska i klimatu. Na uczestników czeka nie tylko bogata ekspozycja targowa, ale też liczne wydarzenia towarzyszące – wykłady, prelekcje i eksperckie debaty poświęcone kluczowym tematom z zakresu szeroko rozumianej ochrony klimatu i zrównoważonej gospodarki.  

Reklama

Ponad 30 lat z targami POLECO

– Poznańskie Targi POLECO to marka z już ponad 30-letnim doświadczeniem. Co roku w wydarzeniu udział bierze kilka tysięcy osób zaangażowanych bądź zainteresowanych tą tematyką. W tym roku spodziewamy się obecności kilkuset firm z kilkunastu krajów, które zaprezentują zaawansowane technologie, rozwiązania i produkty służące zrównoważonemu rozwojowi gospodarki. Co ważne, podczas licznych konferencji, debat, szkoleń i wykładów uczestnicy zapoznają się z najnowszymi trendami w biznesie i kształtującymi przyszłość zmianami legislacyjnymi –mówi Paulina Pietrzak, dyrektor targów POLECO.

Targi POLECO to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na innowacyjne rozwiązania adresowane do podmiotów zajmujących się ochroną środowiska. To także kompleksowa oferta dla inwestorów zaangażowanych w budowanie nowoczesnej gospodarki komunalnej. W pawilonach na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich polskie i zagraniczne firmy produkcyjne i usługowe prezentować będą maszyny, urządzenia i technologie przeznaczone dla gospodarki odpadami, techniki komunalnej, recyklingu czy utrzymania czystości i porządku w przestrzeni publicznej. Nie zabraknie rozwiązań wykorzystujących technologie do rewitalizacji i rekultywacji, a także adaptacji do zmian klimatu. 

Chociaż do rozpoczęcia POLECO 2023 zostało jeszcze kilka miesięcy, powierzchnia wystawiennicza już zapełnia się firmami oferującymi innowacyjne technologie i produkty.  

– Jesteśmy przekonani, że zróżnicowana ekspozycja, którą tworzą kluczowe firmy z branży, a także bogaty program wydarzeń towarzyszących, odpowiadający aktualnym wyzwaniom rynkowym, to argumenty, które – jak co roku – przyciągną na POLECO licznych wystawców i zwiedzających z Polski i zagranicy – dodaje Paulina Pietrzak. 

Złote Medale MTP

Tradycyjnie przed rozpoczęciem Targów POLECO przyznane zostaną Złote Medale MTP. To wyróżnienie przyznawane produktom, usługom i rozwiązaniom, które charakteryzują się najwyższą jakością zastosowanych materiałów, innowacyjnych rozwiązań czy też wytworzone zostały w oparciu o najnowszej klasy technologie. – Zapewne wiele technologii i rozwiązań  prezentowanych przez wystawców targów POLECO otrzyma tę szczególną nagrodę. Będą one wyznaczały trendy dla branży i całego przemysłu – zaznacza Paulina Pietrzak.

Targi POLECO odwiedzają najważniejsi decydenci, politycy, przedstawiciele administracji publicznej i samorządowej, reprezentanci świata nauki, biznesu, branżowych izb i stowarzyszeń, mediów oraz organizacji ekologicznych.

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO

Akademia inwestora biogazowego:

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE