eMap to mobilne rozwiązanie dla posiadaczy pojazdów elektrycznych. Służy do obsługi stacji ładowania. Usługa dostępna jest już na najpopularniejszych platformach Google Play oraz AppStore.

Aplikacja oferowana jest przez TAURON. Umożliwia m.in. wyszukiwanie dostępnej stacji w czasie rzeczywistym. Wyznaczenie trasy do wybranego punktu ładowania z pomocą nawigacji. Przeprowadzenie procesu autoryzacji, ładowania oraz rozliczenia transakcji. Ponadto użytkownicy mogą skorzystać z opcji dodatkowych takich jak filtrowanie rodzaju, typu i mocy złącza.

Reklama

TAURON posiada 29 ogólnodostępnych stacji ładowania i jest to obecnie największa sieć na Śląsku. Stacje powstały w ramach pierwszego etapu projektu Operator.


Wszystko, co musisz wiedzieć o elektromobilności. Kliknij i sprawdź!


– Nasze doświadczenia zdobyte podczas pilotażowej części projektu, oparte o różnorodność lokalizacji  i zainstalowanie dziewięciu modeli stacji różnych producentów pozwoliły nam ocenić preferencje klientów oraz wybrać optymalną infrastrukturę do realizacji następnego etapu projektu Operator – mówi Michał Koszałka, prezes zarządu Magenta Grupa TAURON.

Do końca 2020 roku sieć TAURONA liczyć będzie ponad 150 ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Aby skorzystać z bezpłatnej aplikacji eMap wystarczy pobrać ją na urządzenie mobilne, zarejestrować się lub skorzystać z opcji bez rejestracji. Użytkownicy będą mogli wybrać jedną z trzech dogodnych dla siebie form płatności, w tym m.in. dodać i zapisać kartę płatniczą.

Koszt przejechania 100 km samochodem eklektycznym waha się od ok. 9 do 12 zł. W roku 2019 na polskich drogach liczba aut z napędem elektrycznym stale rosła i osiągnęła pułap ponad 6 tys. sztuk.

eMap – ile to kosztuje?

Użytkownicy usługi eMap od TAURONA mają wgląd do ilości pobranej energii po każdym ładowaniu oraz historii wykonanych transakcji z poziomu aplikacji.

Elastyczność usługi powoduje, że użytkownicy korzystający do tej pory ze stacji ładowania pojazdów elektrycznych bezpłatnie, będą mogli przygotować się na komercyjną formę współpracy dzięki zaproponowanej promocji.

W okresie od 13 stycznia 2020 roku do 26 stycznia 2020 roku cena wyniesie (brutto):

  1. Dla stacji AC: 0,80 zł/kWh
  2. Dla stacji DC: 1,11 zł/kWh

Od 27 stycznia 2020 roku cena regularna usługi wyniesie (brutto):

  1. Dla stacji AC: 1,60 zł/kWh
  2. Dla stacji DC: 2,21 zł/kWh

Wdrożenie aplikacji ma charakter pilotażowy, a uwagi i komentarze dotyczące działania aplikacji można przesyłać na adres e-mail: emap@tauron.pl.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

Źródło: materiał prasowy
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE