Drema 2014, czyli międzynarodowe spotkanie branży

Targi Drema 2014 to miejsce prezentacji kompleksowej oferty w zakresie maszyn i urządzeń dla sektora drzewnego i meblarskiego. W jednym miejscu zapoznać się można z szeroką gamą rozwiązań: od obróbki drewna okrągłego do zaawansowanych technologii w przemyśle meblarskim

Reklama

Oprócz firm i przedstawicieli tych dziedzin, na targach Drema 2014 znaleźć można było również ofertę z zakresu leśnictwa, szerokiej gamy chemii do drewna oraz biomasy. Można tu było spotkać nie tylko klienta końcowego czy dystrybutora, ale również kooperanta, dostawcę materiałów czy podzespołów potrzebnych do rozwoju i usprawnienia działania firmy.

Warto wspomnieć, że od ośmiu lat Drema 2014 jest jedynym branżowym wydarzeniem w Polsce i jednym z kilkunastu na świecie, będących na liście największych światowych wystaw, popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS.

Drema 2014 także dla zagranicznych gości

Wystawcy z Austrii, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Litwy, Niemiec, Polski, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Ukrainy i Włoch zaprezentowali ofertę technologii wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej z wykorzystaniem paliwa drzewnego, urządzeń do transportowania, sortowania i układania tarcicy, systemów do usuwania wiórów i trocin, brykieciarek, systemów kotłów z piecami na paliwo drzewne rozdrabniarek, maszyn i urządzeń technicznych do obróbki wtórnej i wielu innych.

Z nowości produktowych na targach Drema zobaczyć można było ścianę lakierniczą Agat 15/15 firmy Nawara Serwis s.c., która jest idealnym rozwiązaniem dla firm każdej wielkości. Zastosowano w niej podwójny system filtracji, składający się z filtra kartonowego, włókniny Paint Stop oraz klasy EU5. Standardowo montowany tłumik hałasu stanowi dodatkowe wyciszenie szumu powietrza wewnątrz ściany. Przemyślana konstrukcja umożliwiająca rozbudowę i zmianę konfiguracji urządzenia.

Drema 2014 także o podłogach

Podłogowe Odciągi Szlifierskie Nawara są idealnym rozwiązaniem przy szlifowaniu elementów o dużych powierzchniach. Innowacyjna konstrukcja umożliwia szybkie i bezproblemowe dokonywanie przeglądów, zaś specjalny system rozprowadzania powietrza w każdym module zapewni równomierny odciąg pyłów na całej powierzchni roboczej.

Firma AKE Polska Sp. z o.o. na swoim stoisku zaprezentowała piłę tarczową Racing Plus Sawblade, charakteryzującą się wydłużoną żywotnością, pracą przy wysokich wartościach posuwowych, cięciem w pakietach i obróbką materiałów drewnopochodnych okleinowanych. Piła tarczowa Super Silent Sawblade Super Silent natomiast daje możliwość redukcji poziomu hałasu nawet o 20dB, ponadto jest wyposażona w technologię safe@work®, która ogranicza ryzyko zranienia dzięki rozwiązaniu MicroGeo®. Piła ta nie wymaga ponownego ostrzenia, ma znakomitą jakość cięcia, przeznaczona jest do pracy ze wszystkimi materiałami drewnopochodnymi.

KLINGSPOR Sp. z o.o przedstawił pas bezkońcowy na podłożu papierowym PS 28 F. Jest to nowy, wysokiej jakości pas bezkońcowy do szlifowania powierzchni drewna litego i materiałów drewnopochodnych. Nasyp otwarty ogranicza zapychanie się ziarna materiałem obrabianym. Foliowy podkład gwarantuje zaś znakomitą odporność na rozdarcia, zachowując wysoką elastyczność, pozwalającą na łatwe dostosowanie się do szlifowanych krzywizn.

Compass Software Polska zaprezentowało StairBOX – pomiar stopni. StairBOX to niepowtarzalny system elektronicznego pomiaru stopni (betonowych, stalowych),ułatwiający wykonanie obłożenia z drewna, kamienia lub innego materiału.

Firma Compte For-TEch Sp z o.o. pokazała kotły typu PCE 250KW-2000KW. Kotły 3- ciągowe o mocy 250 kW- 2000 kW, w których istnieje możliwość zastosowania  paliwa o wilgotności do 50. Kotły  osiągają sprawność > 90% dzięki użyciu wymiennika 3-ciągowego. Odseparowany odpylacz multicyklonowy i czyszczenie sprężonym powietrzem air choc o bardzo dużej skuteczności to jedne z cech tychże kotłów.

Na targach Drema 2014 i w sieci

Konfigurator mebli Produkcja 3D WGL firmy neronIT Sp. z o.o. dostępny w każdej przeglądarce internetowej, w tym dla urządzeń mobilnych. Aplikacja pozwala na tworzenie szkiców własnych pomieszczeń z ich wyposażeniem, konfigurację mebli i wysłanie zleceń do realizacji z automatycznym generowaniem plików na pilarki panelowe i maszyny CNC.

Targom Drema 2014 towarzyszyły dwie imprezy branżowe: Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNCIA oraz Międzynarodowe Targi Tkanin Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SoFab.

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE