Drax podpisuje z Siemensem umowę o wartości 40 mln funtów na modernizację turbiny. Ulepszenia przyczynią się do poprawy wydajności jednostek wytwarzających biomasę, dzięki czemu produkcja energii ze źródeł odnawialnych będzie bardziej opłacalna.

Reklama

Drax Power, który zarządza największą elektrownią w Wielkiej Brytanii, podpisał nowy kontrakt o wartości 40 mln funtów z firmą Siemens na modernizację turbin na trzech swoich jednostkach biomasy. Modernizacje zostaną wprowadzone w ciągu najbliższych trzech lat.

Modernizacje zapewnią wydajność, a także oszczędności w zakresie konserwacji, co obniży koszty produkcji energii z biomasy w zakładzie w North Yorkshire.

Prace, które rozpoczną się w 2019 r., potrwają trzy lata, a jedna jednostka biomasy będzie modernizowana co roku w ramach planowanego generalnego remontu. Efektywność zostanie uzyskana dzięki zastosowaniu nowych, zaawansowanych technologicznie przewodów rurowych i zaworów, dzięki nowym wysokowydajnym bladingom i uszczelkom o długiej żywotności w turbinach na jednostkach 1, 2 i 3 z biomasy.

Od czasu przekształcenia połowy elektrowni na sprasowane drewniane pelety zamiast węgla, stał się największym projektem dekarbonizacji w Europie – i największym w Wielkiej Brytanii generatorem energii odnawialnej.

Andy Koss, dyrektor generalny Drax Power, powiedział:

„Jesteśmy przekonani, że biomasa ma długoterminową rolę do odegrania w brytyjskiej infrastrukturze energetycznej. Patrzymy na szereg sposobów obniżenia kosztów produkcji biomasy – i te modernizacje turbin są ważną częścią tej pracy. Obniżenie kosztów naszych operacji związanych z biomasą pomoże chronić życie zakładu i chronić miejsca pracy, a my nadal będziemy produkować elastyczną, odnawialną energię, której zaufają miliony domów i firm.”

Darren Davidson, dyrektor generalny, Power Generation Services, Power and Gas, Siemens dodał:

„Siemens i Drax mają wieloletnie i dumne partnerstwo, więc to fantastyczne, że teraz pomożemy im dalej rozwijać ich rozwiązania w zakresie biomasy. Po dostarczeniu ten projekt poprawi wydajność i elastyczność instalacji oraz zapewni dodatkowe źródło niskiej emisji węgla brytyjskim domom, firmom i usługom.”

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj najnowszy numer Magazynu Biomasa”!

Źródło: www.drax.com
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE