Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczął realizację pilotażowego programu Ciepłownictwo powiatowe, który zapowiadany był już jesienią.
Beneficjentami programu są przedsiębiorcy produkujący energię cieplną na cele komunalno-bytowe, których większościowym udziałowcem jest jednostka samorządu terytorialnego (min. 70 proc.)
Całkowity budżet programu to 500 mln zł, z czego 350 mln przeznaczone jest na zwrotne formy finansowania, a 150 mln zł na wsparcie bezzwrotne.
Pożyczki udzielane będą najdłużej na 20 lat. Nabór wniosków prowadzony jest do 20 grudnia 2019 roku.





![Biometan idzie naprzód, gminy się zazieleniają. O tym rozmawialiśmy w Warszawie [FOTO + WIDEO] Kongres Biometanu, Forum Zielona Gmina 2026 sponsorzy i partnerzy](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2026/05/Kongres-Biometanu-Forum-Zielona-Gmina-2026-sponsorzy-i-partnerzy-218x150.jpg)




























![Biometan idzie naprzód, gminy się zazieleniają. O tym rozmawialiśmy w Warszawie [FOTO + WIDEO] Kongres Biometanu, Forum Zielona Gmina 2026 sponsorzy i partnerzy](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2026/05/Kongres-Biometanu-Forum-Zielona-Gmina-2026-sponsorzy-i-partnerzy-100x70.jpg)






