Cienki kompozyt drewno-plastik opracują w Kanadzie? University of Waterloo otrzymał 800 tys. dolarów kanadyjskich na opracowanie tych cienkich struktur. Można je wykorzystać w budownictwie, przemyśle motoryzacyjnym i pakowaniu.

– Inwestując w sektor leśny i współpracując z innowacyjnymi instytucjami możemy zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych. I stworzyć nowe możliwości dla kanadyjskich firm. Z dumą ogłaszam tę inwestycję. Pomoże pozycjonować Kanadę jako światowego lidera. Lidera w dziedzinie rozwoju zrównoważonych bioproduktów – powiedział Bardish Chagger, lider rządu w Izbie Gmin i poseł do parlamentu w Waterloo.

Inwestycja wykorzysta recykling tworzyw sztucznych, zmniejszy obciążenia składowisk i obniży koszty produkcji. Zapewniając jednocześnie nowe możliwości rynkowe dla kanadyjskiego sektora leśnego. Przekształcanie odpadów z leśnictwa w kompozyty drewniano-plastikowe może zmniejszyć zużycie węgla i innych komponentów gumowych w produkcji. Co zapewni zarówno oszczędność energii, jak i kosztów.

Reklama

Cienki kompozyt drewno-plastik

Projekt jest finansowany z kanadyjskiego programu czystego wzrostu Natural Resources, który inwestuje w badania nad czystymi technologiami i projekty rozwojowe w kanadyjskim sektorze energetycznym, wydobywczym i leśnym. Program ma również na celu zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i emisji zanieczyszczeń powietrza, przy jednoczesnym zminimalizowaniu zakłóceń krajobrazu i poprawie praktyk gospodarowania odpadami.


Sprawdź również: Nowe opakowania lodów nadające się do recyklingu i kompostowania


– Żyjemy w świecie, w którym dynamiczne wyzwania przemysłu tworzyw sztucznych związane są z poważnym zanieczyszczeniem środowiska. A także z problemami z niedoborem zasobów oraz zagrożeniem dla zdrowia i bezpieczeństwa. Dlatego jest to niezwykle ważne, że rząd wspiera wysiłki w zakresie takich badań i rozwoju zasobów – powiedział Tizazu Mekonnen, profesor nadzwyczajny University of Waterloo.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za dar!

Źródło: bioenergyinternational.com
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE