7 czerwca br. Centrum Badawcze PAN zaprasza na dni otwarte. Podczas wydarzenia  zostaną omówione zasady działania szeregu  montowanych po raz pierwszy w naszym kraju urządzeń oraz instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii. 

Reklama

Spotkanie odbędzie  w Jabłonnie koło Warszawy w Centrum Badawczym Polskiej Akademii Nauk KEZO (Konwersja Energii i Źródła Odnawialne). Podczas wydarzenia  zostaną omówione zasady działania szeregu  montowanych po raz pierwszy w Polsce urządzeń oraz instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii, m.in. układy mikrokogeneracji w oparciu o paliwa biomasowe i gazowe, układy fotowoltaiczne (w tym zintegrowane z budynkiem, tracker PV oraz wiaty parkingowe ze stacjami ładowania pojazdów elektrycznych), absorpcyjne i wysokotemperaturowe pompy ciepła czy magazyny energii.

Obiekt w Jabłonnie jest najnowocześniejszym w Polsce i jednym z najnowocześniejszych w Europie zespołów laboratoriów badawczych zajmujących się wykorzystaniem energii odnawialnej.  Jednym z wykonawców projektu była firma RenCraft. Opowiadała  ona  za zaprojektowanie, dostawy, montaż i uruchomienie instalacji wytwórczych i magazynowania energii elektrycznej, cieplnej i chłodniczej dla obiektu.

Więcej informacji na temat KEZO: http://www.imp.gda.pl/page/temp/aktualnosci/2015/otwarcie-centrum-badawczego-pan-w-jablonnie/

Zdjęcie: IMP Gdańsk

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE