Rząd wycofał się ze zmiany przepisów dotyczących biopaliw

biopaliwa

Rząd zrezygnował ze zmiany przepisów dotyczących biopaliw. Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk poinformował, że projekt ustawy zmieniającej przepisy dotyczące biopaliw nie będzie procedowany. W mocy pozostaną dotychczas obowiązujące przepisy.

Biopaliwa – dotychczasowe przepisy nadal obowiązują

Jak poinformował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w związku z rezygnacją z nowelizacji przepisów w zakresie biopaliw i biokomponentów, prace w sejmie nad przyjętym przez Radę Ministrów projektem zmiany ustawy nie będą dalej prowadzone.


Czytaj też: Zrób sobie biogaz. MyGug – sposób na odpady spożywcze


Biokomponent w paliwie na dotychczasowym poziomie

Decyzja jest podyktowana opinią środowisk rolniczych, które bardzo mocno zabiegały o to, żeby nie następowała proponowana redukcja maksymalnej zawartości biokomponentu w paliwie do 60 czy nawet 75 proc.

Po wielu spotkaniach z przedstawicielami przemysłu paliwowego i środowisk rolniczych resort podjął działania w kierunku pozostawienia zawartości biokomponentu w paliwie na dotychczasowym poziomie.

Tym samym producenci rzepaku, którzy obawiali się niekorzystnego wpływu nowelizacji ustawy na ceny rzepaku, nie będą już mieli powodów do takich obaw.

Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

źródło: MRiRW

This post is also available in: polski

ael