Społeczność Kake chce zbudować system ciepłowniczy na biomasę i w ten sposób ogrzać swoje budynki użyteczności publicznej. W ten sposób wioska chce zaoszczędzić na rachunkach.
Wioska Kake chce zbudować system ciepłowniczy na biomasę, aby ogrzać swoje budynki publiczne. A jednocześnie zaoszczędzić społeczności prawie 100 tys. dolarów rocznie na kosztach energii. Poinformował o tym Energy Desk na Alasce.
Kake otrzymała dotację federalnego Departamentu Rolnictwa na zaprojektowanie systemu wykorzystującego biomasę. Wioska szuka teraz funduszy.
– System grzewczy na biomasę wykorzystywałby resztki drewna pochodzące z przerzedzania lasów. Lub z działalności drzewnej, powiedział – Clay Good of the Renewable Energy Alaska Project.
– Koszt energii jest tutaj wysoki. Więc jeśli możemy wymyślić coś bardziej przystępnego cenowo, to zawsze warto do tego dążyć – powiedział Gary Williams. Chce wykorzystać drewno do zastąpienia tysięcy galonów nieodnawialnego oleju opałowego używanego w szkole i innych dużych obiektach.
– Mamy zapas paliwa, który jest dosłownie na naszym podwórku. Jesteśmy w środku Tongass [Las Narodowy] – dodał Williams. – Więc zmniejszyłoby to zapotrzebowanie na importowane paliwa i w tym samym czasie, kiedy zbieraliśmy nasze lokalne paliwa, stworzyłoby miejsca pracy i zainwestowało pieniądze w naszą lokalną gospodarkę.
Biomasa na Alasce
Miasto Tok na Alasce już od 10 lat wykorzystuje system biomasy do produkcji energii elektrycznej za pomocą pary dla swojej szkoły, który, jak powiedział kurator Scott MacManus, zaoszczędził pieniądze okręgu i stworzył miejsca pracy.
MacManus powiedział, że wyzwania dla systemu wykorzystującego biomasę obejmowały znalezienie ludzi z wiedzą potrzebną do administrowania technologią i przekonania społeczności do jej funkcjonowania.
– Jedną z rzeczy dotyczących odnawialnej i zrównoważonej energii jest to, że musi ona być specyficzna dla miejsca, w którym się znajdujemy – powiedział. – Musisz wykorzystać to, co jest dostępne lokalnie.
Ogrzewanie biomasą przyczyni się do niezależności energetycznej Kake, przystępności cenowej i zrównoważonego rozwoju.
Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:
Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!
Źródło: CBC
Zdjęcie: pixabay.com
Newsletter
Bądź na bieżąco z branżą OZE