Biogaz ze słomy ryżowej. Pierwsza taka instalacja na świecie!

Biogaz ze słomy ryżowej

Biogaz ze słomy ryżowej? Na Filipinach powstała pierwsza tego rodzaju instalacja. Ma na celu przekształcenie tego, co jest obecnie marnowane, w źródło czystego paliwa i dobrobytu na obszarach wiejskich.

Biogaz ze słomy ryżowej?

Ryż jest numerem jeden na świecie pod względem produkcji żywności. Jednak jego słoma jest poważnym problemem w całej Azji, gdzie około 300 milionów ton jest spalanych na polach ryżowych każdego roku. Ma to negatywny wpływ na środowisko i zdrowie ludzkie. Na każdy kilogram ziaren ryżu produkuje się 0,7-1,4 kg słomy. Dlatego powstał projekt Rice Straw to Biogas (R2B).


Biogaz w Magazynie Biomasa. Kliknij i sprawdź!


W ramach projektu Rice Straw to Biogas (R2B) powstała pierwsza instalacja biogazu ze słomy ryżowej. Badania pokazują, że słoma może być zbierana i przetwarzana do produkcji biogazu zarówno w warunkach domowych, jak i komercyjnych. Dlatego ma on duży potencjał.

Projekt Rice Straw to Biogas (R2B) to wspólna inicjatywa Straw Innovations Ltd, Supergen Bioenergy Hub, QUBE Renewables i University of Southampton. Realizowany jest przy współfinansowaniu w ramach programu Energy Catalyst od Innovate UK and UK Aid.

Źródło: Bioenergy International
Zdjęcie: pixabay.com

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo! Sprawdź:

 

This post is also available in: polski