Biogaz ze słomy ryżowej? Na Filipinach powstała pierwsza tego rodzaju instalacja. Ma na celu przekształcenie tego, co jest obecnie marnowane, w źródło czystego paliwa i dobrobytu na obszarach wiejskich.

Biogaz ze słomy ryżowej?

Ryż jest numerem jeden na świecie pod względem produkcji żywności. Jednak jego słoma jest poważnym problemem w całej Azji, gdzie około 300 milionów ton jest spalanych na polach ryżowych każdego roku. Ma to negatywny wpływ na środowisko i zdrowie ludzkie. Na każdy kilogram ziaren ryżu produkuje się 0,7-1,4 kg słomy. Dlatego powstał projekt Rice Straw to Biogas (R2B).

Reklama

Biogaz w Magazynie Biomasa. Kliknij i sprawdź!


W ramach projektu Rice Straw to Biogas (R2B) powstała pierwsza instalacja biogazu ze słomy ryżowej. Badania pokazują, że słoma może być zbierana i przetwarzana do produkcji biogazu zarówno w warunkach domowych, jak i komercyjnych. Dlatego ma on duży potencjał.

Projekt Rice Straw to Biogas (R2B) to wspólna inicjatywa Straw Innovations Ltd, Supergen Bioenergy Hub, QUBE Renewables i University of Southampton. Realizowany jest przy współfinansowaniu w ramach programu Energy Catalyst od Innovate UK and UK Aid.

Źródło: Bioenergy International
Zdjęcie: pixabay.com

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo! Sprawdź:

 

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE