Z inicjatywy magazynbiomasa.pl powstaje  pierwsza kompleksowa publikacja dotycząca branży biogazowej. Biogaz w Polsce – raport 2020 ukaże się na rynku pod koniec roku. Konferencja prasowa poświęcona publikacji odbędzie się natomiast 7 grudnia – podczas V Kongresu Biogazu.

Reklama

Biogaz w Polsce – raport 2020 będzie pierwszą taką profesjonalną publikacją. W kompleksowy sposób przedstawi stan sektora biogazowego w kraju oraz perspektywy jego rozwoju. Zakres merytoryczny raportu obejmie szeroki wachlarz aspektów dotyczących branży: od mapy instalacji biogazowych, przez systemy wsparcia dla produkcji biogazu, możliwości finansowania inwestycji biogazowych, bazę substratów do produkcji biogazu, po przedstawienie unijnych kierunków rozwoju branży biogazowej.


KONGRES BIOGAZU 2020 – FORMULARZ REJESTRACYJNY


– Rok 2020 to rok biogazu. Korzystne ceny referencyjne w aukcjach OZE dla biogazowni, rządowe otwarcie na biogaz oraz plany spółek takich jak PGNiG, Orlen czy H. Cegielski dotyczące inwestycji w biogaz potwierdzają, że to odnawialne źródło energii ma swój czas. Raport „Biogaz w Polsce” będzie pierwszą tego typu publikacją w kraju, która dzięki szerokiemu zasięgowi dotrze do sektora rolniczego, potencjalnych inwestorów, przedstawicieli administracji rządowej i samorządów systematyzując wiedzę na temat biogazowni oraz popularyzując biogaz jako stabilne źródło OZE – tłumaczy Jolanta Kamińska z magazynbiomasa.pl.

Raport będzie praktycznym informatorem dla branży, platformą wymiany informacji, kontaktów i doświadczeń między wszystkimi podmiotami działającymi na rynku biogazowym.

W powstanie publikacji zaangażowały się czołowe jednostki naukowe w Polsce, eksperci rynku OZE i stowarzyszenia branżowe:

Biogaz w Polsce – raport 2020 honorowym patronatem objęły:

Jesteś zainteresowany współpracą przy tworzeniu raportu? Skontaktuj się z nami:


Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij i sprawdź!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE