Będzie więcej pelletu? Stanowisko MRiT

pellet

Jak informowaliśmy ostatnio, 1 września 2022 r. w Ministerstwie Rozwoju i Technologii odbyło się spotkanie przedstawicieli branży drzewnej, producentów pelletu, organizacji zrzeszających wytwórców wyrobów z drewna i materiałów drewnopodobnych. Reprezentacja branży rozmawiała z ministrem Waldemarem Budą o zabezpieczeniu dostępności pelletu w Polsce. Czy wypracowano kompromis?

Co z pelletem na zimę?

Spotkanie przedstawicieli branży, w tym producentów pelletu i organizacji zrzeszających wytwórców wyrobów z drewna i materiałów drewnopodobnych z ministrem Budą nie przyniosło na ten moment konkretnych rozwiązań. Niemniej jednak ze strony rządowej padły jednoznaczne deklaracje dotyczące konieczności zwiększenia ilości pelletu na polskim rynku. Poniżej prezentujemy stanowisko Ministerstwa Rozwoju i Technologii. 


Czytaj też: Pellet będzie tańszy? Rozmawiali o tym producenci


„Istnieje pilna potrzeba zwiększenia ilości pelletu na rynku”

„1 września 2022 r. Minister Waldemar Buda spotkał się z przedstawicielami producentów pelletu i przemysłu drzewnego. Celem spotkania było omówienie możliwości zwiększenia produkcji pelletu w Polsce.

Minister Waldemar Buda, podkreślił, że w związku z występującymi trudnościami w zaopatrzeniu gospodarstw domowych w węgiel, istnieje pilna potrzeba zwiększenia ilości pelletu na rynku. Ma to zapewnić zaopatrzenie gospodarstw domowych w to paliwo grzewcze.


GDZIE KUPIĆ DOBRY PELLET? SPRAWDŹ NA NASZEJ MAPIE!


W trakcie spotkania przedstawiono kilka koncepcji tego przedsięwzięcia. Dyskusja dotyczyła potencjalnych rozwiązań gwarantujących stworzenie systemu zaopatrzenia w pellet krajowych konsumentów. Propozycje rozwiązań są aktualnie przedmiotem analiz – decyzje, co do ostatecznego kształtu systemu podejmowane są przez Ministra Klimatu i Środowiska nadzorującego Lasy Państwowe”.

Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

źródło: inf. MRiT

zdjęcie: freepic.com

This post is also available in: polski

ael