Czerpiąc inspirację z koncepcji modułowych, takich jak klocki LEGO, firma Hoymiles planuje wprowadzenie innowacyjnego rozwiązania usprawniającego montaż fotowoltaiki. Może to skrócić czas instalacji nawet o 70%!


Rozwiązanie instalacyjne Hoymiles zawiera dwa zestawy akcesoriów zaprojektowanych specjalnie dla instalacji fotowoltaicznych. Jeden dostosowano do systemów wykorzystujących wiele mikrofalowników, a drugi do mniejszych instalacji posiadających pojedynczy mikroinwenter.

Reklama

Czytaj również: UAM stawia na fotowoltaikę


Łatwiejszy montaż paneli fotowoltaicznych

Firma Hoymiles to wiodący dostawca inteligentnej energii i producent mikrofalowników. Chce ustanowić nowy standard branżowy i sprawić, że budowanie systemów fotowoltaicznych stanie się przyjemniejsze.

Rozwiązanie składające się z zestawu akcesoriów do łączenia wielu mikrofalowników w obrębie instalacji obejmuje m. in. nowe przyłącze magistralowe, złącze przewodu przedłużającego oraz narzędzie do rozłączania. Dzięki gotowym komponentom klienci będą spędzać znacznie mniej czasu na konfigurowaniu instalacji.

Natomiast złącze terenowe to rozwiązanie zaprojektowane z myślą o instalacjach z jednym mikrofalownikiem wykorzystywanych w domach jednorodzinnych. Ten sposób umożliwia bezpośrednie podłączenie mikrofalownika do przewodu prądu przemiennego w celu podłączenia do sieci. Umożliwia to minimalizację nakładów pracy i obniżenie kosztów.

Odejście od tradycyjnych metod instalacji

Tradycyjne konfiguracje zazwyczaj wymagają pracochłonnego ręcznego rozłączania, zdejmowania izolacji i układania okablowania. Hoymiles ma na celu odejście od takich metod instalacji. Firma chce obniżyć bariery techniczne i poprawić doświadczenia klienta, aby montaż paneli fotowoltaicznych był całkowicie bezproblemowy.

– Często innowacja polega nie tylko na wdrażaniu zupełnie nowych koncepcji lub technologii, ale także na modernizacji i powtarzaniu obecnych rozwiązań, aby procedury były prostsze dla klientów – powiedział Steven Zhang, dyrektor produktu Hoymiles. – Nasze nowe akcesoria znacząco upraszczają proces montażu. Oznacza to, że nawet właściciele domów mogą podjąć samodzielną próbę montażu instalacji, ponieważ nasze moduły plug-and-play nie wymagają umiejętności technicznych.


Czytaj również: Przełomowy wynalazek Polaków – nowy sposób wytwarzania energii elektrycznej


Wyższa jakość instalacji

Dodatkowe wyposażenie dołączane do mikrofalowników jest tak dobrane, aby zminimalizować skomplikowane obrabianie i ręczne układanie okablowania. Eliminuje się w ten sposób problemy spowodowane nieprawidłowym montażem i poprawia się jakość instalacji. Co więcej, nowe rozwiązanie nie wykorzystuje złączy męskich i żeńskich, co zapobiega pomyłkom.

Akcesoria mogą być używane od razu, przy minimalnym przygotowaniu i z wykorzystaniem niewielkiej liczby przewodów. Firma Hoymiles oferuje również różne rozmiary gotowych komponentów, co pozwala klientom dopasować okablowanie do swojego projektu.

Dzięki mniejszej liczbie akcesoriów w pakiecie, w porównaniu z tradycyjnymi opcjami połączeń, klienci muszą jedynie wykonać proste obliczenia dla swoich inwestycji. Zmniejsza to możliwość powstania odpadów materiałowych.

Zaprojektowane do pracy w temperaturze od -40°C do +85°C akcesoria mogą wytrzymać wyższe natężenia prądu, gdy system fotowoltaiczny jest w użyciu. Wiodący stopień ochrony IP68 podkreśla pełną ochronę przed ciałami stałymi i wodą, nawet w trudnych warunkach atmosferycznych, na przykład podczas burzy.

 

Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

źródło: PAP mediaroom

zdjęcie: pixabay

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE