Aż trzy nowe biogazownie rolnicze!

nowe biogazownie

Są aż trzy nowe biogazownie rolnicze wpisane do „Rejestru wytwórców biogazu rolniczego” prowadzonego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

raport biogaz

3 nowe biogazownie

„Stary” 2021 rok zakończyliśmy informacją o tym, że w połowie grudnia do „Rejestru wytwórców biogazu rolniczego” KOWR trafiła instalacja w Czerwonce w woj. podlaskim Gospodarstwa Rolnego Marcina Dyczewskiego. W rejestrze funkcjonuje ona pod numerem 108. Od początku tego roku zarejestrowano trzy nowe biogazownie rolnicze.

Wielkopolska i Podlasie

Firma INTER-AGRI sp. z o.o. uruchomiła biogazownię rolniczą w Zaworach koło Książa Wielkopolskiego. Kolejną biogazownię pod koniec stycznia zarejestrowała Zielona Energia Michałowo sp. z o.o.(woj. podlaskie).


Sprawdź mapę biogazowni rolniczych w Polsce


Najnowsza instalacja

Z początkiem lutego do „rejestru” trafiła instalacja GRUPY AWW sp. z o.o. sp. k. w Zbiersku (woj. wielkopolskie).

Aktualnie roczna wydajność wszystkich instalacji do wytwarzania biogazu rolniczego to 519 887 826,000 m sześć., a ich łączna moc zainstalowana to 126,912 MWe.

O rozwoju sektora biogazowego można będzie przeczytać w raporcie „Biogaz w Polsce”. Premiera publikacji już w wkrótce!


Pobierz Raport „Biogaz w Polsce 2020”

Raport Biogaz w Polsce 2020

Pobierz raport

Wyślij link na adres:

Wyrażam zgodę na wykorzystanie powyższych danych osobowych przez Biomass Media Group Sp. z o.o. w celu zrealizowania zamówienia oraz dla celów marketingowo-reklamowych związanych z ofertami wydawnictwa. Dane będą chronione zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883 z 1997). Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Państwu prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych.


 

Rynek biogazu i biometanu – najnowszy numer:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

This post is also available in: polski

bem