Ogólnopolski Tydzień Dyplomacji (OTD) to coroczny projekt organizowany jesienią przez stowarzyszenie Forum Młodych Dyplomatów, który ma na celu popularyzowanie wiedzy o stosunkach międzynarodowych, polityce zagranicznej i dyplomacji. Zwieńczeniem wydarzenia będzie konferencja pod tytułem „Dyplomacja Energetyczna”.

Reklama

Każda edycja OTD to seria inspirujących wydarzeń, które mają na celu pomóc w lepszym zrozumieniu aktualnych wyzwań i trendów na arenie międzynarodowej. Forum Młodych Dyplomatów zachęca osoby o różnorodnych doświadczeniach, poglądach i zainteresowaniach do przyjrzenia się istotnym kwestiom związanym ze stosunkami międzynarodowymi.

Magazyn Biomasa objął patronatem „Ogólnopolski Tydzień Dyplomacji” i wraz z organizatorami zaprasza na jego finałowe wydarzenie – konferencję pod tytułem „Dyplomacja Energetyczna”. Tematami przewodnimi będą: bezpieczeństwo energetyczne, transformacja energetyczna i dążenie do neutralności klimatycznej oraz rola energetyki jądrowej w Polsce.

Dyplomacja energetyczna to narzędzie łączące politykę zagraniczną z bezpieczeństwem energetycznym. Jej celem jest zapewnienie stabilnych dostaw energii, współpraca międzynarodowa i ochrona interesów państwowych w kontekście transformacji energetycznej. W obliczu globalnych wyzwań klimatycznych i rosnących wymagań dotyczących dekarbonizacji dyplomacja energetyczna odgrywa coraz ważniejszą rolę – od umów bilateralnych po stanowiska na arenie unijnej i globalnej.
Dzięki dyplomacji energetycznej państwa mogą nie tylko wpływać na dostępność i ceny surowców, ale również budować stabilne relacje międzynarodowe, wspierając przy tym rozwój technologii i zabezpieczając transformację energetyczną.


Konferencja „Dyplomacja Energetyczna” odbędzie się 22.11.2024 w Aula I, budynek C, w Szkole Głównej Handlowej.

Panel I: Lekcje z Wojny na Ukrainie
Wojna w Ukrainie uwidoczniła kluczowe aspekty bezpieczeństwa energetycznego – od wyboru partnerów po ochronę infrastruktury. Omówimy wnioski i ich znaczenie dla Polski.
Prelegenci: Marcin Kuśmierczyk, dr Honorata Nyga-Łukaszewska, Karol Byzdra, dr Aleksander Olech 
Panel II: Polska i UE w stronę neutralności klimatycznej
Skupimy się na działaniach UE wspierających neutralność klimatyczną, polskiej prezydencji w Radzie UE oraz wyzwaniach na drodze do realizacji celów na 2040 rok.
Prelegenci: dr Joanna Pandera, Dariusz Obarski, Paulina Grądzik, Robert Tomaszewski (moderacja)
Panel III: Energetyka jądrowa w Polsce
Energetyka jądrowa to fundament polskiej transformacji. Panel dotyczyć będzie planów budowy elektrowni i SMR, korzyści oraz wyzwań technologicznych i środowiskowych.
Prelegenci: dr Adam Juszczak, dr Bożena Horbaczewska, dr hab. Katarzyna Dośpiał-Borysiak, dr inż. Jerzy Majcher

Formularz rejestracyjny:
https://docs.google.com/forms/d/1Ual2jMrcRRurln_UzOQeyMAY7TS50dyB2nVMNuMRYzQ/viewform?edit_requested=true

Link do wydarzenia na Facebooku:
https://docs.google.com/forms/d/1Ual2jMrcRRurln_UzOQeyMAY7TS50dyB2nVMNuMRYzQ/viewform?edit_requested=true

Link do wydarzenia na Linkedinie:

Szczegółowe informacje o Ogólnopolskim Tygodniu Dyplomacji:
https://diplomacy.pl/ogolnopolski-tydzien-dyplomacji/

Fabryka Pelletu. Czytaj za darmo w internecie!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE