„Czas wojny na Ukrainie wzmacnia dwie kwestie: zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego i rozwoju technologicznego – zauważyli uczestnicy panelu „Zielona transformacja w Europie. Czy trzeba przyspieszyć działanie?”, który odbył się podczas 7. edycji Kongresu 590.

Tematem wiodącym 7. edycji  Kongresu 590, który odbył się w Nadarzynie 22-23 czerwca była współpraca międzynarodowa krajów Trójmorza. Podczas wydarzenia dotknięto wielu obszarów: polityki i gospodarki, rolnictwa, technologii, a także energetyki  i transportu. Tych właśnie sektorów dotyczyły zapowiedzi wiceprezesa zarządu ds. inwestycji i innowacji Grupy LOTOS, która w centrum swojego zainteresowania stawia teraz wodór i biometan.

Reklama

Hub wodorowy

„W aktualną strategię Grupy Lotos wpisaliśmy dwa obszary. W ramach powstającego multienergetycznego koncernu powstanie hub wodorowy, wytwarzający paliwo m.in. dla transportu miejskiego, kolejowego” – informował Jarosław Wróbel, wiceprezes zarządu ds. inwestycji i innowacji, Grupa LOTOS.


Czytaj też: Pierwsza mobilna stacja tankowania wodoru uruchomiona w Krakowie


Infrastruktura 1 tys. do 1,5 tys. biometanowni

Drugi obszar to biometan. Zakładamy, że w ciągu 10 lat może powstać infrastruktura 1 tys. do 1,5 tys. biometanowni, które będą wytwarzać około 4 mld metrów sześć. biometanu w rok.

„Musimy myśleć co nastąpi „dzień po” konflikcie i kryzysie energetycznym. Nasza odpowiedź to wodór i biometan. „Zielony” gaz będzie wprowadzany do sieci i dystrybuowany na stacjach” – zapowiadał Jarosław Wróbel.

Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE