Centrum przetwarzania odpadów z tworzyw sztucznych zostało otwarte w Avonmouth. Oficjalnie centrum kosztowało 317 milionów funtów. Będzie ono przetwarzać 1,6 miliarda plastikowych elementów.


Oto mapa biogazowni rolniczych w Polsce!


Centrum przetwarzania odpadów z tworzyw sztucznych

Zakład recyklingu tworzyw sztucznych w Avonmouth stworzy 125 miejsc pracy i pozwoli zaoszczędzić 126 000 ton CO2 rocznie. Gdyby uruchomiono jeszcze pięć dodatkowych fabryk tworzyw sztucznych na taką skalę to zakończyłby się eksport tego typu odpadów.

Reklama

Otwarcia zakładu firmy Viridor dokonał minister ds. zasobów i odpadów Jo Churchill, poseł do parlamentu. Centrum Odzyskiwania Zasobów firmy Viridor w Avonmouth zlokalizowane jest niedaleko Bristolu.

Viridor, jedna z wiodących brytyjskich firm zajmujących się odzyskiem zasobów i gospodarką odpadami, jest teraz w stanie w pełni poddać recyklingowi ponad 90% tworzyw sztucznych. Tworzyw sztucznych, które wcześniej eksportowano. Zakład Odzyskiwania Zasobów w Avonmouth zmniejszy eksport odpadów z tworzyw sztucznych w Wielkiej Brytanii o ok. 8%.


Czytaj również: Gdzie w Polsce można postawić biogazownie?


Viridor prognozuje, że do zakończenia eksportu wszystkich odpadów z tworzyw sztucznych z Wielkiej Brytanii potrzebnych jest pięć dodatkowych zakładów. Te zakłady wniosłyby wkład w realizację krajowych celów Net Zero.

Avonmouth jest pierwszym w Wielkiej Brytanii, w którym w jednym budynku znajduje się zakład przetwarzania tworzyw sztucznych i zakład odzysku energii (ERF). ERF będzie co roku kierować 320 000 ton nienadających się do recyklingu odpadów z gospodarstw domowych na innego typu składowiska. Będzie też wytwarzał ponad 300 GWh energii elektrycznej rocznie, co wystarczy do zasilenia 84 000 domów. Zakład przetwarzania tworzyw sztucznych będzie przetwarzał ponad 80 000 ton plastiku rocznie – ponad 1,6 miliarda butelek, pojemników i tac – tworząc surowiec z recyklingu, który wróci do gospodarki.

Recykling plastiku w zakładzie pozwoli zaoszczędzić 126 000 ton emisji CO 2 rocznie, co odpowiada usunięciu z dróg 67 000 samochodów.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło: www.viridor.co.uk
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE