23 stycznia 2023 r. w Berlinie rozpocznie się  International Conference on Renewable Mobility „Fuels of the Future” poświęcona paliwom odnawialnym, surowcom, rozwojowi technologii i potencjałowi sprzedaży na rynkach międzynarodowych.

Sesja otwierająca

Rosyjska agresja na Ukrainę drastycznie uwydatniła potrzebę zdecydowanego i szybkiego zmniejszenia zależności od paliw kopalnych w Niemczech, w Europie i na świecie. W związku z tym w poniedziałek, 23 stycznia 2023 r., Artur Auernhammer, prezes zarządu BBE, otworzy dwudniowy kongres po dwuletniej przerwie związanej z koronawirusem.

Reklama

Oliver Luksic, parlamentarny sekretarz stanu w Federalnym Ministerstwie Cyfryzacji i Transportu, przedstawi pierwszą prezentację poświęconą ramowym warunkom innowacji i zrównoważonego rozwoju wokół paliw odnawialnych i napędów alternatywnych. Norbert Lins, poseł do Parlamentu Europejskiego, zajmuje się pytaniem „Przełom w legislacji UE dla transformacji energetycznej w transporcie?”. Rekomendacje eksperckiej rady doradczej na temat łagodzenia zmian klimatu w mobilności dla rozwoju paliw odnawialnych przedstawi prof. dr Meike Jipp z Niemieckiego Centrum Lotnictwa i Kosmonautyki (DLR). John Cooper z FuelsEurope szczegółowo omówi wymagania dotyczące bezpieczeństwa energetycznego w sektorze transportu.

International Conference on Renewable Mobility „Fuels of the Future”

Po sesji otwierającej 20. Międzynarodowy Kongres Mobilności Odnawialnej „Paliwa Przyszłości”, paneliści odpowiedzą na pytanie „Konsekwencje wojny na Ukrainie”: czy bezpieczeństwo dostaw wyklucza migrację związaną ze zmianami klimatycznymi?”. Wśród panelistów znajdą się Norbert Lins, poseł do Parlamentu Europejskiego, Matti Lehmus z NESTE, prof. dr Christian Küchen ze stowarzyszenia branżowego Fuels and Energy e.V (en2x), dr Monika Griefahn z eFuel Alliance e.V. oraz Claus Sauter z VERBIO Vereinigte BioEnergie AG.

Następnie Keith L. Kline z Oak Ridge National Laboratory w USA otworzy trzecią sesję „Implementing RED III: Jak będą wyglądać przepisy dotyczące kwot w UE w przyszłości?” z prezentacją na temat „Rozszerzanie zrównoważonej produkcji i wykorzystania biopaliw, chemikaliów i materiałów poprawia zdolność reagowania na zakłócenia rynkowe”.

Dr inż. Franziska Müller-Langer z DBFZ (DBFZ Niemieckie Centrum Badań nad Biomasą gemeinnützige GmbH) przedstawi przegląd sytuacji w zakresie kwot w wybranych państwach członkowskich UE. Dominik Trisl i Jan Röstel z firmy q-bility GmbH bezpośrednio z praktyki przedstawią możliwe pułapki i rozwiązania dla zwiększenia zobowiązań w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Zoltan Elek z firmy Landwärme GmbH przedstawia potencjalne perspektywy emisji gazów cieplarnianych pochodzących z energii elektrycznej.

Konferencja Paliwa Przyszłości w pigułce

Dwa dni, 15 sesji: 60 najnowocześniejszych prezentacji na temat aktualnego rozwoju branży, ram ponadekonomicznych i prawnych dotyczących paliw odnawialnych, surowców, rozwoju technologii i potencjału sprzedaży na rynkach międzynarodowych.

Więcej informacji na temat wydarzenia można również znaleźć TUTAJ


Download information in English

Pobierz “Press-release-Fuels-Of-The-Future-2023-16012023.pdf”

Press-release-Fuels-Of-The-Future-2023-16012023.pdf – Pobrano 65 razy – 289,89 KB


Rynek BioLNG:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE