Zostań w domu i wejdź na stronę swojego urzędu

Zostań w domu i zobacz na stronie internetowej, co ci proponuje własne miasto i gmina. Na stronach urzędów znajdujemy nie tylko pomocowe i ostrzegawcze informacje. Także to, co robić można „po godzinach”. Są warsztaty, spektakle, a nawet… sportowe zmagania.

Polkowice na przykład swoim mieszkańcom proponują warsztaty online. Jak przygotować swój dom na Wielkanoc i stworzyć oryginalne świąteczne ozdoby – radzą instruktorzy polkowickiego Centrum Kultury. Pierwsze porady – filmy instruktażowe są już dostępne. Pokazują jak zrobić oryginalne zajączki wielkanocne ze styropianowych jajek oraz wyjątkową poduszkę kurkę.

To dopiero początek warsztatów. Wydarzenie na facebookym profilu Centrum Kultury potrwa przez najbliższe dwa tygodnie. Codziennie, aż do świąt będzie można tam znaleźć nowe filmiki oraz zdjęcia z pomysłami na ozdoby wielkanocne. I, a może przede wszystkim – ja kreatywnie spędzić czas z rodziną.
Na facebookowym profilu Centrum Kultury w Polkowicach odbyła się też premiera online spektaklu „Królewna Śnieżka”. W przedstawieniu wzięli udział mieszkańcy gminy Polkowice. Liczba miejsc była nieograniczona, a wstęp wolny.

Zostań w domu i rysuj – zachęcają na stronie Bielska Podlaskiego dzieci i młodzież z zespołów Karuzela i Mała Karuzela, działających przy Bielskim Domu Kultury.

Młodzi artyści z rodzinami i przyjaciółmi przygotowują prace plastyczne z przesłaniem. Każda z nich dedykowana jest pracownikom służby zdrowia oraz osobom chorym. Chcą w ten sposób podziękować tym, którzy dbają o nasze zdrowie i dodać otuchy potrzebującym.

Legnica na profilach społecznościowych swoich instytucji proponuje ciekawe sposoby na spędzenie czasu. Zostań w domu i się nie nudź zachęca.

Wśród propozycji m.in. warsztaty jak barwić naturalnie materiały techniką shibori, czy lekcja historii o zabiegach higienicznych w przeszłości z prezentacją niezwykłych eksponatów z kolekcji Muzeum Miedzi. Będzie nawet… miedziana wanna. Nie zabraknie i sportowych atrakcji. Marek Drapikowski z legnickiego OSiRu zachęci do aktywności i pokaże, jak zachować formę w domu!

Zostań w domu i obejrzyj Królewnę Śnieżkę z Polkowic

Mieszkańcy Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego mogą natomiast wziąć udział w Internetowym Grand Prix w szachach błyskawicznych o Koronę Chrobrego – 2020.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Zieloną Gminę.W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij i sprawdź!

This post is also available in: polski