Leśnicy są niezadowoleni z ostatnich zmian personalnych w Lasach Państwowych Chodzi o zmiany dyrektoró. Uważają, że złamano przy tym prawo.


REKLAMA

Reklama

Zmiany dyrektorów Lasów Państwowych

Jak powinformował portal drewno.pl. dwie organizacje skupiające pracowników Lasów Państwowych: Rada Krajowa Sekcji Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność” oraz Krajowy Sekretariat Zasobów Naturalnych, Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność” wyraziły wotum nieufności wobec Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych Andrzeja Koniecznego.

Jak napisała w swoim wystąpieniu Krajowa Sekcja Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność”, leśnicy, w tym członkowie leśnej Solidarności, są zbulwersowani ostatnimi zmianami kadrowymi w LP na stanowiskach kierowniczych, poczynionymi przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z pominięciem prawa, tj. Rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie stanowisk, stopni służbowych oraz zasad wynagradzania w Służbie Leśnej.

Wobec braku poszanowania przez Kierownictwo Lasów Państwowych prawa stanowionego przez Państwo Polskie, Krajowa Sekcja Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność” utraciła resztki zaufania do Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

Jak dodano w piśmie, „działania te zniweczyły wieloletnie wysiłki budowania wizerunku Lasów Państwowych w społeczeństwie polskim i zburzyły zaufanie rzeszy pracowników do kierownictwa LP”.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło: drewno.pl
Zdjęcie: pixabay
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE