Zielony gaz dla holenderskich producentów mleka. HoSt dostarczy instalacje dwóm producentom, którzy chcą z zyskiem produkować energię z obornika poprzez spółdzielnię Jumpstart.

Rodzina Stokman z Koudum i rodzina Haarman z Blokzijl to przedsiębiorcy, którzy wybrali mono trawniki obornika HoSt w ramach programu Jumpstart. To wyjątkowa okazja do wytworzenia nowej energii z obornika na małą skalę. Poprzedziło ich już wielu innych hodowców bydła mlecznego w Holandii.

Reklama

– Dobrze, że możemy śledzić projekty Jumpstart. Projekt fermentacji obornika na małą skalę jest wykonalny i opłacalny dzięki sprawdzonym technikom HoSt i zaangażowaniu organizacji Jumpstart – uważa Sjaak Klein Gunnewiek, kierownik ds. Sprzedaży biogazu HoSt.

Zielony gaz to nie wszystko

Jak stworzyć lepszą farmę mleczną w dziedzinie dobrostanu zwierząt, przyrody i środowiska? Stokman prowadzi eksperymenty z dodatkami paszowymi w celu zmniejszenia emisji metanu.


Zielony gaz i inne biopaliwa? Kliknij i czytaj więcej!


Ponadto krowy mają swobodę przebywania na zewnątrz lub wewnątrz. Krowy pasą się na całkowicie ekologicznie utrzymanych łąkach. Zarządzanie pastwiskami zapewnia bogate w zioła użytki zielone wokół łąk i pól, co z kolei zapewnia skuteczne zarządzanie ptakami łąkowymi.

Szczyt rozrywki dla krów Stokmana: wspinaczka na wzgórze gry i kąpiel w wyjątkowym „JaKoezien”, dużym wariancie na świeżym powietrzu w jacuzzi.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

Źródło: HoSt 
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE