Przeczytaj, podrzyj, zasadź. Krok do ekologicznej prasy

zielona gazeta

W Japonii pojawił się innowacyjny ekoprojekt. To wykonana z biodegradowalnych materiałów „Zielona Gazeta”, którą po przeczytaniu można podrzeć, po czym posadzić w ziemi i czekać, aż wyrosną z niej rośliny. Gazeta to prawdziwy hit. Przez jeden dzień sprzedała się w ponad 4 milionach egzemplarzy!

„Zielona gazeta”

Znany z promowania ochrony środowiska japoński dziennik „The Mainichi” we współpracy z agencją marketingową Dentsu Inc wydały „Zieloną Gazetę”.

Wbrew pozorom przymiotnik w tytule nie odnosi się do treści wydawnictwa. Nowatorska gazeta bowiem została wydrukowana na biodegradowalnym papierze przy użyciu tuszu roślinnego. To jednak nie wszystko.


W Polsce przetestujemy pierwszą „papierową” butelkę do piwa!


Jak wyhodować rośliny z papieru?

Papier zawiera nasiona, z których możemy wyhodować rośliny. Jak tego dokonać?
Wystarczy po przeczytaniu gazety podrzeć ją i posadzić w ziemi, pielęgnując potem jak każdą inną sadzonkę. Po pewnym czasie powinniśmy doczekać się „zwyczajnej” rośliny.

Japoński sukces ekoprasy

Okazało się, Japończycy wyjątkowo tłumnie ruszyli do sklepów po to innowacyjne wydawnictwo. Ekologiczna gazeta wygenerowała rekordową sprzedaż. Przez jeden dzień kupiono ponad 4 miliony egzemplarzy, co dowodzi, że ludzie czekają na nowe, proekologiczne rozwiązania.

Nic dziwnego, skoro co roku na produkcję gazet na świecie przeznacza się około 95 milionów drzew. Biodegradowalny papier z nasionami wydaje się być idealnym rozwiązaniem, na którym skorzystać mogą i branża wydawnicza i środowisko.

Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

zdjęcie: oneearth.org

 

This post is also available in: polski

ael