Wymiana pieca z dofinansowaniem od PGNiG? Ruszył ogólnopolski program wspierający działania promujące czyste powietrze. Program PGNiG jest skierowany do osób zainteresowanych wymianą dotychczasowego nieekologicznego źródła ciepła na przyjazne dla środowiska ogrzewanie, wykorzystujące gaz ziemny.

Reklama

– Chcemy pomóc polskim rodzinom w wymianie pieców „kopciuchów” na ogrzewanie gazowe. PGNiG przygotował dla nich ofertę w tym zakresie – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas inauguracji programu PGNiG „Dofinansowanie nawet do 3000 złotych”.

W wydarzeniu, które odbyło się 5 kwietnia 2018 r. w Warszawie, wzięła również udział minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska oraz prezesi PGNiG Piotr Woźniak i Henryk Mucha.

Czyste powietrze a wymiana pieca

Minister energii podczas konferencji rozpoczynającej ogólnopolski program wspierający działania promujące czyste powietrze, podkreślił, że to kolejna inicjatywa wspierająca rządowe starania o poprawę jakości powietrza w Polsce.

– To realne wsparcie walki ze smogiem. Dajemy szansę polskim rodzinom na wymianę ogrzewania na bardziej przyjazne środowisku po niższej cenie – dodał.

Wymiana pieca z dofinansowaniem od PGNiG dla kogo?

Program PGNiG jest skierowany do osób zainteresowanych wymianą dotychczasowego nieekologicznego źródła ciepła na przyjazne dla środowiska ogrzewanie, wykorzystujące gaz ziemny. Z akcji może skorzystać każdy, kto posiada Kartę Dużej Rodziny i zadeklaruje gotowość do likwidacji i wymiany źródła ciepła na gazowe. Pierwsze tysiąc rodzin otrzyma dofinansowanie w wysokości 3 tysięcy złotych. Dodatkowo kolejne 10 000 Polaków dostanie wsparcie w postaci tysiąca złotych na zakup kotła gazowego.

Źródło: Ministerstwo Energii
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE