Wspólnota Burego Misia już od 1983 roku nieustannie niesie pomoc i troszczy się o osoby niepełnosprawne intelektualnie lub ruchowo. U progu zimy przyszedł czas, by wesprzeć Wspólnotę i pomóc jej w zbiórce pelletu. Ogrzejmy razem Bure Misie!

Reklama

Wspólnota Burego Misia

Wspólnota Burego Misia na co dzień niesie dobro. Jej działalność opiera się na pomocy osobom, które nie potrafią same o siebie zadbać. Wspólnota założona w latach 80-tych przez ks. Czesława Marchewicza CR, zwanego Kubą prowadzi Osadę w miejscowości Nowy Klincz na Kaszubach. To gospodarstwo, w którym na co dzień żyją Bure Misie – osoby niepełnosprawnościami, którym Wspólnota zastąpiła rodzinę.

– Osada jest miejscem stałej opieki i domem dla osób z naszej Wspólnoty i osób z nią związanych. W sumie mieszkają tam 42 Bure Misie – mówi Grzegorz Miszczak ze Wspólnoty Burego Misia. – To miejsce tworzymy potrzebami Burych Misiów – pracą, odpoczynkiem, nauką życia we wspólnocie.

Mieszkańcy Osady spędzają wspólnie czas, pracują, wypoczywają, hodują zwierzęta, pielęgnują ogród, wytwarzają znakomite sery. Tworzą wspólnotę ludzi, którzy sobie wzajemnie pomagają, ale i uczą się też pomagać innym.


Czytaj też: Będą zmiany w ENplus. I to już od stycznia 2023


Zbiórka pelletu

Bure Misie w swej Osadzie dbają też o ekologię. Posiadają własną oczyszczalnię ścieków, 16 paneli słonecznych, którymi ogrzewają ciepłą wodę w Domu Burego Misia. Na oborze zainstalowane są także panele fotowoltaiczne, które produkują prąd, a wszystkie 5 domów Fundacji Burego Misia ogrzewanych jest pelletem. Dlatego też apelujemy o pomoc w zbiórce pelletu. Nie pozwólcie zmarznąć Burym Misiom!

– Nadchodzi okres świąteczny. Święta kojarzą się nam wszystkim z ciepłem, także w tym podstawowym znaczeniu. Stąd też prośba do firm produkujących pellet, lub też tych, które mogą przeznaczyć środki na pellet o pomoc w ogrzaniu 5 domów Wspólnoty. – mówi Grzegorz Miszczak. – Chcielibyśmy zaprosić do naszej Wspólnoty wszystkich chętnych do pomocy. Wierzymy, że przez takie apele serca ludzi się otwierają – dodaje Grzegorz Miszczak.

Jak można pomóc?

Zachęcamy wszystkich producentów, dystrybutorów pelletu do pomocy Burym Misiom. Aby wesprzeć Wspólnotę w zgromadzeniu pelletu na zimę prosimy o kontakt z Grzegorzem Miszczakiem:

tel.: +48 505 433 162.

E-mail: fundacja@buremisie.org.pl

Sprawdź TUTAJ jak jeszcze możesz pomóc.

Magazyn Biomasa. Sprawdź poniżej:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

zdj. Fundacja Wspólnota Burego Misia

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE