17 lutego 2023 r. zapraszamy do biogazowni w Przybrodzie, gdzie odbędą się warsztaty biometanowe, podczas których dowiesz się jak pracuje instalacja produkująca biometan, poznasz szczegóły planu inwestycyjnego, odwiedzisz biogazownię w Przyrodzie. Dla tych, którzy nie dojadą do Przybrody – możliwość udziału online.

Warsztaty biometanowe

Warsztaty biometanowe to merytoryczne szkolenie, które prowadzone będzie przez praktyków i ekspertów branży – prof. drą hab. Jacka Dacha i Marka Pitułę. Szkolenie odbędzie się zarówno w formule stacjonarnej (Przybroda k/Poznania) oraz online.

Reklama

Wydarzenie adresowane jest do rolników, samorządów, przedstawicieli sektora energetycznego, przemysłowego, ciepłowniczego, transportowego.


Zarejestruj się


Warsztaty biometanowe

Zakres tematyczny warsztatów biometanowych w Przyrodzie

  • Jak zaplanować inwestycję biogazową? (wybór lokalizacji, przyłącza elektryczne, inwentaryzacja substratów, niezbędne pozwolenia, zagospodarowanie ciepła i pofermentu).
  • Jak zaplanować inwestycję biometanową? Opłacalność inwestycji (koszty budowy, eksploatacji, możliwe przychody z biometanu VS przychody z produkcji energii elektrycznej z biogazu, wstępny biznesplan dla instalacji biometanowej, ryzyka inwestycyjne i eksploatacyjne, zagospodarowanie produktów ubocznych). Biowodór, metanizacja dwutlenku węgla.
  • Lunch
  • Technologia produkcji biogazu (wybór technologii, ryzyka techniczne i technologiczne, sposób karmienia, parametry procesu itp).
  • Technologia produkcji biometanu (wybór technologii, ryzyka techniczne i technologiczne, parametry procesu itp.). Koszty inwestycji w zależności od wyboru formy produktów finalnych, stopa zwrotu z omawianych wcześniej instalacji biogazowych i biometanowych
  • Zwiedzanie biogazowni w Przybrodzie.
  • Pytania i odpowiedzi.

*Czas trwania poszczególnych sesji tematycznych może się zmienić w zależności od potrzeb


Pobierz program warsztatów 


Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE