Dania jest jednym z liderów branży biogazowej w Europie. Najnowsze prognozy wskazują, że biometan stanowi 40 proc. w duńskiej sieci gazowej. Doświadczenia Królestwa Danii związane z zieloną energią, biogazem, przesyłem biometanu i współpracą w tym obszarze będą mogli poznać uczestnicy 8. Kongresu Biogazu, którzy wezmą udział w wydarzeniu towarzyszącym konferencji – warsztatach biogazowych.

Reklama


Kongres Biogazu – zarejestruj się już dziś!


Już za niespełna miesiąc w warszawskim Airport Hotel Okęcie spotkają się przedstawiciele krajowej i europejskiej branży biogazowej, by podsumować rok i przedyskutować perspektywy na przyszłość. Wydarzeniem towarzyszącym, które znalazło się w programie Kongresu Biogazu są warsztaty biogazowe „Duńskie doświadczenie związane z przesyłem biometanu”, organizowane przez Ambasadę Królestwa Danii.

Warsztaty biogazowe „Duńskie doświadczenie związane z przesyłem biometanu”

Dania, dzięki ścisłej współpracy instytucji publicznych i podmiotów rynkowych prowadzonej w ramach partnerstw publiczno-prywatnych, jest dziś liderem w dziedzinie biogazu i innych alternatywnych źródeł energii. Współdziałanie przemysłu, organów państwowych, środowiska akademickiego i społeczności lokalnych wpływa pozytywnie na coraz lepszą kondycję duńskiego sektora biogazu.

Ambasada Królestwa Danii w Polsce, chcąc podzielić się duńskimi doświadczeniami z dziedziny biometanu i przesyłu zielonej energii, zaprasza do udziału w warsztatach biogazowych organizowanych podczas 8. Kongresu Biogazu.

Podczas wydarzenia organizatorzy przedstawią swoją perspektywę i podzielą się praktycznymi uwagami w zakresie przesyłu i planowania związanego z wtłaczaniem do sieci biometanu z produkcji rolniczej i odpadów organicznych. Partnerzy warsztatów „Duńskie doświadczenie z przesylem biometanu” – Energinet, Nature Energy i Confederation of Danish Industry (duńskie stowarzyszenie przedsiębiorców) zaprezentują swoje technologie i najlepsze praktyki z zakresu biogazu. Podczas szkolenia uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w dyskusjach i zadawania pytań.KIEDY? 14 GRUDNIA, GODZ. 13:30

GDZIE? 8. KONGRES BIOGAZU, AIRPORT HOTEL OKĘCIE, WARSZAWA

Chęć udziału w warsztatach będzie można zadeklarować podczas rejestracji na 8. Kongres Biogazu.


Rynek biogazu i biometanu. Czytaj za darmo w internecie!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE