9. grudnia w Gospodarstwie Doświadczalnym Uniwersytetu Przyrodniczego z Poznania w Przybrodzie odbyło się kolejne szkolenie na temat biogazu i biomatanu. Tym razem Magazyn Biomasa zorganizował warsztaty dla Rady Gminy Góra Kalwaria.

Reklama

Szkolenie dla gminy Góra Kalwaria

Grupa samorządowców z Góry Kalwarii była uczestnikiem piątkowej edycji szkolenia z zakresu biogazu i biometanu. Warsztaty w Gospodarstwie Doświadczalnym Uniwersytetu Przyrodniczego z Poznania w Przybrodzie poprowadził prof. dr hab. Jacek Dach.

Tego rodzaju szkolenia organizowane przez Magazyn Biomasa wraz z ekspertami to doskonała okazja do poznania wszystkich aspektów funkcjonowania biogazowni. Uczestnicy podczas warsztatów poznają wszystkie szanse, zagrożenia i korzyści płynące z posiadania biogazowni w gminie.

Uczestnicy szkolenia mogli skonfrontować swoją wiedzę z rzeczywistością i zwiedzić działającą w Przybrodzie instalację biogazową oraz lokalną ciepłownię, która ogrzewa okolicznych mieszkańców praktycznie darmowym ciepłem z biogazu.


Zarejestruj się na 7. Kongres Biogazu


Zakres tematyczny warsztatów biogazowych

  1. Jak zaplanować inwestycję biogazową/biometanową? (wybór lokalizacji, przyłącza elektryczne i gazowe, inwentaryzacja substratów, niezbędne pozwolenia, zagospodarowanie pofermentu).
  2. Opłacalność inwestycji (koszty budowy, eksploatacji, możliwe przychody z biogazowni/biometanowni, wstępny biznesplan, ryzyka inwestycyjne i eksploatacyjne, zagospodarowanie ciepła).
  3. Zwiedzanie biogazowni w Przybrodzie.
  4. Technologia (wybór technologii, ryzyka techniczne i technologiczne, sposób karmienia, parametry procesu itp.); Eksploatacja działającej biogazowni na przykładzie instalacji w Przybrodzie (nadzór technologiczny, zadania operatora, magazynowanie substratów, utrzymanie ruchu).

Warsztaty biogaz i biometan dla samorządów

Jeśli chcecie Państwo podejmować mądre decyzje dotyczące budowy biogazowni w swojej gminie, zapraszamy do udziału w takim szkoleniu. Jest to unikalna w skali kraju okazja na zdobycie kompleksowej wiedzy na temat biogazu i biometanu. W razie pytań, zapraszamy do kontaktu:

Maciej Kosiński

Maciej.kosinski@magazynbiomasa.pl

Tel: +48 792 122 038

Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE