Nawet 10 mln zł na inwestycje w OZE! Bank Ochrony Środowiska uruchomił nabór na preferencyjne pożyczki unijne w województwie lubelskim.

Reklama

Da dobra publicznego

3 kwietnia Bank Ochrony Środowiska uruchomił nabór wniosków o preferencyjne pożyczki unijne na budowę i rozbudowę instalacji odnawialnych źródeł energii (OZE). Oferta skierowana jest m.in. do samorządów, szkół, szpitali i spółek komunalnych z terenu województwa lubelskiego. Kwota pożyczki może wynieść nawet 10 mln zł. Możliwe jest także uzyskanie dotacji na sfinansowanie magazynów energii. Maksymalny okres spłaty to nawet 12 lat.


Czytaj też: Kotłownia biomasowa w Hajnówce już działa. Będzie taniej!


Pożyczki OZE udzielane są ze środków programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego na lata 2021-2027.

– W Banku Ochrony Środowiska mocno wierzymy w zieloną transformację. Naszym celem jest wsparcie finansowe wszystkich, którzy chcą realizować inwestycje proekologiczne. Oferujemy nie tylko atrakcyjne produkty finansowe, ale także wsparcie merytoryczne i doradztwo w zakresie tych inwestycji.  Aktualnie BOŚ jest jedynym podmiotem oferującym unijne pożyczki OZE w województwie lubelskim dla samorządów czy szpitali. Na pożyczki możemy przeznaczyć 62,5 mln zł. W przypadku dużego zainteresowania ze strony klientów, kwota ta może być zwiększona. Zachęcamy do aplikowania – powiedział Marcin Liberadzki p.o. wiceprezesa zarządu kierującego pracami zarządu Banku Ochrony Środowiska (BOŚ). 

Preferencyjne pożyczki unijne na OZE

Pożyczki mogą być przeznaczone na budowę i rozbudowę instalacji odnawialnych źródeł energii w województwie lubelskim. Finansowane mogą być instalacje wytwarzania energii elektrycznej oraz produkcji ciepła z wykorzystaniem m.in. promieniowania słonecznego, biomasy, biogazu czy geotermii. Jeżeli taka inwestycja będzie obejmowała magazyn energii, na jego zakup będzie można otrzymać dotację na sfinansowanie nawet do 100% kosztów inwestycji. Inwestycja objęta pożyczką nie może polegać wyłącznie na zakupie magazynu energii elektrycznej, czy cieplnej.

O preferencyjne pożyczki ze stałym oprocentowaniem, już od 1,4% w skali roku, będą mogły ubiegać się podmioty z terenu województwa lubelskiego, m.in. samorządy terytorialne (gminy i powiaty), spółki komunalne, szkoły, uczelnie, szpitale, instytucje kultury czy spółdzielnie mieszkaniowe. Bank Ochrony Środowiska będzie udzielał pożyczki na maksymalnie 12 lat i do kwoty 10 mln złotych. Za udzielenie pożyczki bank nie pobierze żadnych opłat i prowizji.


Czytaj też: Ochrona zdrowia musi się zazielenić. Koalicja nauki, biznesu i lecznic


Więcej szczegółowych informacji na temat pożyczki OZE, w tym regulamin naboru, formularz wniosku i biznesplanu  znajduje się na stronie internetowej Banku Ochrony Środowiska w zakładce Pożyczki Unijne  bosbank.pl/pozyczkiunijne.Podmioty zainteresowane uzyskaniem dodatkowych informacji na temat pożyczki OZE mogą umawiać się na indywidualne konsultacje z pracownikiem Banku Ochrony Środowiska w formie wideokonferencji poprzez wysłanie wiadomości na adres pozyczkiunijne@bosbank.pl

Biomasa i paliwa alternatywne. Czytaj w internecie

Zdjęcie: Freepik

Źródło: BOŚ

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE