Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji – WOD-KAN odbyły się już po raz trzydziesty i ponownie stały się okazją do spotkań, nawiązania relacji biznesowych i wymiany doświadczeń między przedstawicielami branży.

Reklama

Targi WOD-KAN

Międzynarodowe Targi WOD-KAN to jedno z ważniejszych wydarzeń skierowanych do branży wodno-kanalizacyjnej w Polsce. Trzydziesta edycja odbyła się w Bydgoszczy w dniach 27-29 maja 2024 r.

Podczas Targów WOD-KAN wiedzę na temat najnowszych technologii wymieniali liderzy rynku, i eksperci reprezentujący sektor. Wydarzenie zgromadziło ponad 200 wystawców, a udział w nim wzięli profesjonaliści z Czech, Słowacji, Francji, Niemiec, Norwegii, Szwecji, Włoch, Tajwanu.

Targi WOD-KAN

Ścieki z oczyszczalni „Czajka”, „Południe” i „Pruszków” źródłem ciepła dla Warszawy


Innowacje

Tegoroczna jubileuszowa edycja targów była pełna inspirujących prezentacji i innowacyjnych rozwiązań. W programie znalazły się konsultacje ekonomiczno-prawne dla przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, a także ciekawe konferencje, m.in. konferencja „Must have branży wod.-kan. Wodociągowcy Wodociągowcom”. W Strefie Nowych Technologii pojawiło się wiele rozwiązań dotyczących m.in. systemu odczytu wodomierzy czy przekazu danych.

Targi WOD-KAN

Zaprezentowano też innowacyjny projekt, który może być odpowiedzią na niedobory wody, z jakimi borykamy się w wyniku zmian klimatycznych. Rozwiązanie ReNutriWater dotyczące odzysku wody ze ścieków i wykorzystania jej przez samorządy i podmioty prywatne spotkało się, jak zapewniają organizatorzy, ze szczególnym zainteresowaniem.

Magazyn Biomasa był patronem medialnym wydarzenia.

Targi WOD-KAN

Rynek biogazu i biometanu. Czytaj za darmo w internecie!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE