6,89 mln t pelletu – tyle według danych amerykańskiej agencji USDA wyeksportowały Stany Zjednoczone w 2019 r.
Grudniowy eksport (541 893 t) był jednak mniejszy niż listopadowy (777 976 t) i październikowy (594 411 t). USA sprzedawały pellet do ponad 10 krajów, a największym odbiorcą amerykańskiego granulatu pozostaje Wielka Brytania (wzrost eksportu o 15 proc. w porównaniu do 2018 r.), następnie Dania, Belgia i Luksemburg.
Wartość wyeksportowanego tylko w grudniu pelletu wyniosła 74,5 mln dol., a całkowita wartość za 2019 r. to 945,25 mln dol.
Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:
Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!
Zdjęcie: Shutterstock
Newsletter
Bądź na bieżąco z branżą OZE













![Producent pelletu może zarobić na oszczędzaniu energii [WIDEO] Łukasz Sinkowski i Paweł Wysokulski – Pragmatic Energy Solutions](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2026/06/Lukasz-Sinkowski-i-Pawel-Wysokulski-–-Pragmatic-Energy-Solutions-218x150.jpg)

![Cedrus Technologie łączy siły z HSW Group, tworząc jeden z najsilniejszych podmiotów w regionie [WIDEO] porozumienie Cedrus HSW](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2023/12/ludzie-biznesu-sciskajac-rece-razem-218x150.jpg)












![Producent pelletu może zarobić na oszczędzaniu energii [WIDEO] Łukasz Sinkowski i Paweł Wysokulski – Pragmatic Energy Solutions](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2026/06/Lukasz-Sinkowski-i-Pawel-Wysokulski-–-Pragmatic-Energy-Solutions-100x70.jpg)

