Czerwcowy Tydzień Zrównoważonej Energii organizowany przez Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica to ogólnopolski cykl konferencji i spotkań nawiązujących do The European Union Sustainable Energy Week – największego europejskiego wydarzenia poświęconego OZE i efektywności energetycznej.

TZE odbędzie się w dniach 8-12 czerwca na Wydziale Energetyki i Paliw Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. „Magazyn Biomasa” jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Reklama

Wzorem poprzednich lat, tegoroczna edycja TZE obejmie zagadnienia związane z odnawialnymi źródłami energii, efektywnością energetyczną, budownictwem energooszczędnym i automatyką budynkową, a także energią jądrową, energią wodorową, magazynowaniem energii, czystymi technologiami węglowymi oraz zagadnienia pokrewne.

W ramach Tygodnia Zrównoważonej Energii 2015 odbędą się:

– I Ogólnopolska Konferencja Naukowa ,,Energia i Paliwa’’,

– Targi Energetyczne – wystawa urządzeń wiodących producentów z branży energetyki odnawialnej, HVAC i branż pokrewnych,

– Park Energetyczny, obejmujący doświadczenia i pokazy naukowe,

– Warsztaty i szkolenia specjalistyczne oraz wyjazdy naukowe do firm energetycznych,

– Debata otwarta, poruszająca kwestie związane ze spalaniem biopaliw stałych w Krakowie,

– Dni Otwarte dla szkół,

– Konkursy energetyczne.

tze2015_tematyka_550px_2

Tydzień Zrównoważonej Energii ma na celu propagowanie idei zrównoważonego rozwoju w aspekcie energetycznym, ekologicznym i ekonomicznym, wymianę doświadczeń i wiedzy oraz dążenie do rozwoju i popularyzacji nowych technologii energetycznych i ekologicznych. Ponadto misją TZE jest budowanie w społeczeństwie świadomości energetycznej i ekologicznej, a także wskazywanie dobrych praktyk i najnowszych rozwiązań.

Tydzień Zrównoważonej Energii nawiązuje do największego europejskiego wydarzenia energetycznego The European Union Sustainable Energy Week.

Więcej informacji o TZE znajduje się na stronie www.tze.agh.edu.pl.

Źródło: Materiały prasowe organizatora

Zdjęcie: Materiały prasowe organizatora

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE