Towarzystwo Finansowe Silesia (TFS), zainwestuje w Fabrykę Kotłów Sefako. Tym samym stanie się długoterminowym inwestorem dla  spółki, która jest jedną z najbardziej cenionych firm w przemyśle energetycznym w Europie.

Reklama

TFS liczy na rozwój firmy i planuje nowe projekty, zarówno na rynkach zagranicznych, jak i w kraju. Wśród nich nie zabraknie inwestycji związanych z rynkiem biomasy. Chodzi m.in. o rozwój segmentu pieców opalanych biomasą, opracowanie technologii pozyskiwania i utylizacji gazów z wysypisk śmieci, a także program „Energetyka 200+”.

Warto zaznaczyć, że Fabryka Kotłów Sefako S.A. jest jednym z największych pracodawców w regionie świętokrzyskim (obecnie zatrudnia około 1000 osób). Produkowane przez spółkę jednostki kotłowe znajdują zastosowanie zarówno w energetyce zawodowej, przemysłowej jak i w tzw. małej energetyce, w której skład wchodzą przedsiębiorstwa produkcji i przetwórstwa żywności.

W ofercie Spółki znajdują się różne typy kotłów, opalane miałem węgla kamiennego, paliwem płynnym lub gazowym, jak również jednostki przystosowane do spalania biomasy. Sefako S.A. to także wiodący producent elementów ciśnieniowych, do wszelkiego rodzaju kotłów. Produkcja odbywa się na bazie dokumentacji własnej lub powierzonej przez klienta. Odbiorcami są zarówno przedsiębiorstwa z kraju, jak i z zagranicy: między innymi z Danii, Finlandii, Francji, Niemiec i wielu innych krajów Europy i Świata.

Spółka świadczy także usługi związane z montażem wyprodukowanych kotłów lub ich elementów, zapewnia nadzory inżynierskie, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, diagnostykę kotłów i urządzeń.

Zdjęcia: http://www.sefako.com.pl/

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE