Na Fermie o rozwiązaniach dla hodowli zwierząt

Hale EXPO i MOSiR w Łodzi po raz szósty goszczą uczestników Targów FERMA. Obecnych jest 250 wystawców z całego świata. Magazyn Biomasa jest patronem medialnym targów. Atrakcją naszego stoiska (F03) są makieta biogazowni rolniczej i działalność Biogazowego Punktu Informacyjnego.

Podczas kolejnej, już szóstej edycji Fermy ponad 250 wystawców z kraju i zagranicy prezentuje bogatą ofertę tego, co niezbędne jest w chowie i hodowli zwierząt począwszy od genetyki poprzez pasze i systemy ich zadawania, leki i preparaty weterynaryjne, roboty udojowe, wyposażenie budynków inwentarskich (również ich projekty i budowę), maszyny do zbioru i konserwacji pasz, a także ciągniki.

Targi to jednak nie tylko ekspozycja firm. W ponad 20-letniej historii imprezy, co roku niezwykle istotnym elementem była i jest konferencja naukowo-techniczna, gdzie wygłoszone zostaną 33 referaty moderowane przez wybitnych naukowców i praktyków, wśród których nie zabraknie tak uznanych w branży nazwisk jak: prof. Z. Kowalski czy prof. Z. Pejsak. Szczególnie istotnym dla hodowców bydła będzie panel dyskusyjny prowadzony przez dr. Ryszarda Kujawiak i Martina Ziaję pt. „Czy krowy są największym zagrożeniem dla środowiska? – fakty i mity“.

Profesor Zygmunt Kowalski z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie w swoim wykładzie „Krowa a zmiany klimatyczne” podkreślał, że nie jest możliwe wyeliminowanie krów ze względu na ich „szkodliwość” dla natury i oddawany przez nie metan. Obecnie wyzwaniem dla nauki i rolnictwa jest ograniczenie produkcji metanu. Prace takie trwają nie tylko n świecie, ale także w Polsce – na UP w Poznaniu.

Ale nie tylko ten wykład przyciągnął rzeszy słuchaczy. Odbyły się także debaty, pierwsza – „Wyzwania polskiego rolnictwa w obliczu Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej”oraz zorganizowana przez Krajową Izbę Producentów Drobiu i Pasz, pt. „Nadprodukcja jaj w Polsce, przyszłość chowu klatkowego, masowe >ualternatywnianie< ferm, rosnące wymagania handlu nowoczesnego”

Po raz trzeci na Fermie funkcjonuje Strefa Wiedzy, przygotowana wspólnie z firmą Sano, gdzie specjaliści odpowiedzialni za poszczególne grupy zwierząt, będą służyli swoją wiedzą i doświadczeniem wszystkim, którzy zechcą skonsultować z nimi swoje dokonania w hodowli.

Tradycją FERMY stał się, co roku budzący wielkie zainteresowanie i emocje, konkurs dla zwiedzających, w którym przybyli do EXPO hodowcy mają szansę każdego dnia wygrać laptopy (ten pojechał w piątek do hodowcy z Jarocina) i tablety fundowane przez Organizatora oraz niespodzianki przygotowane przez Wystawców.  Magazyn Biomasa ufundował w konkursie 3 roczne prenumeraty pisma.

Zapraszamy do Łodzi, do Hal EXPO oraz MOSiR jeszcze w sobotę i niedzielę!

Źródło: Targi Ferma, BMG

Zdjęcia: Beata Klimczak, BMG

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

This post is also available in: polski