Drewno – naturalny surowiec jest powszechnie dostępne na całym świecie i świetnie sprawdza się jako materiał konstrukcyjny i budowlany. Przy odpowiedniej konserwacji jest bardzo trwałe, jego korozja jest mniejsza niż innych materiałów budowlanych, a w porównaniu do konstrukcji stalowych jest też zdecydowanie lżejsze oraz łatwiejsze w montażu. Obecnie stosowanych jest kilka wiodących technologii budownictwa drewnianego, które zostaną zaprezentowane na targach Drema w Poznaniu.

Nowością tegorocznej odsłony targów Drema, Furnica i Sofab będzie strefa Dom Drewnianyw pawilonie nr 3, w ramach której zaprezentowane zostaną technologie budownictwa z drewna – od projektu po wykonanie. Partnerami strefy są firmy Steico, Wirex Construction, Jarpol, Omfo, Brzechwa, Stowarzyszenie Centrum Drewna w Czarnej Wodzie, a organem nadzorującym Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego.

Reklama

Zaawansowane technologie, innowacyjne programy do zarządzania produkcją oraz komputerowe wspomaganie projektowania, jak również wyspecjalizowani pracownicy to klucz do powstania nowoczesnej linii produkującej meble tapicerowane. W ramach targów SOFAB 2019 firmy InfoTEC CNC oraz IMAC zaprezentują w pawilonie 8 Tapicernię 4.0 – strefę z gotowymi rozwiązaniami służącymi powstawaniu mebli tapicerowanych.

Rosnący popyt na nowoczesne meble kuchenne powoduje, że producenci zaczynają się rozglądać za coraz nowszymi technologiami, dzięki którym proces wytwarzania zoptymalizuje się. Z ofertą ciekawych rozwiązań maszynowych, oprogramowania i wzornictwa będzie można zapoznać się na targach Furnica 2019 w Poznaniu. W ramach przestrzeni ekspozycyjnej działać będą dwie fabryki mebli kuchennych na żywo, na które zapraszają firmy Felder Group Polska oraz InfoTEC CNC.

Patronem medialnym targów Drema jest Magazyn Biomasa.

Więcej szczegółowych informacji na stronach www.drema.pl; www.furnica.pl oraz www.sofab.pl.

Źródło: MTP

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE