Pierwsze tegoroczne wydanie „Magazynu Biomasa” jest już na rynku. Tematem numeru są przeprowadzone 30 grudnia 2016 r. aukcje OZE – na łamach miesięcznika analizujemy problemy techniczne Internetowej Platformy Aukcyjnej i zastanawiamy się nad możliwymi scenariuszami sytuacji, także w oparciu o komentarze przedstawicieli sektora biogazowego.

Reklama

Styczniowe wydanie czasopisma to dawka merytorycznej wiedzy, komentarzy eksperckich, biomasowych newsów z Polski i ze świata oraz podsumowanie 2016 roku w branży biomasy.

Poza tematem pierwszych aukcji zapraszamy do zapoznania się z raportem na temat rynku brykietu i możliwości biznesowych jakie stwarza to paliwo, a także zachęcamy do przeczytania kolejnego artykułu z cyklu „Pellet w praktyce” – tym razem opisujemy problemy, jakie mogą pojawić się przy zmianie nastaw na sterowniku kotła pelletowego.

W rubryce „Energia z odpadów” opisujemy potencjał jaki stwarza paliwo alternatywne RDF w Polsce, a także pokazujemy udany przykład instalacji suszącej osady ściekowe do formy pelletu.

Najnowsze zmiany w przepisach dotyczących wykorzystania pofermentu wyjaśnia dr Alina Kowalczyk – Juśko z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, a temat protestów lokalnych społeczności przeciwko budowie biogazowni i skutecznemu ich zapobieganiu rozwija Mariusz Wawer z firmy Deloitte.

Wszystkich przedstawicieli branży zainteresuje temat drewna energetycznego, który w wywiadzie z Beatą Klimczak podejmuje dr Wojciech Cichy z Instytutu Technologii Drewna w Poznaniu.

W styczniowym numerze opisujemy ostatnie zmiany prawne w europejskiej polityce dotyczącej rozwoju OZE, relacjonujemy wydarzenia branżowe i pokazujemy urządzenia i sprzęt wykorzystywanych do pozyskiwania, przetwarzania i spalania biomasy.

Magazyn Biomasa styczen 2017 – zajawka

Zainteresowanych otrzymywaniem prenumeraty zapraszamy do kontaktu: prenumerata@magazynbiomasa.pl

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE