Targi Energetics, które w tym roku odbędą w dniach 18-20 listopada, to jedno z najważniejszych spotkań branży energetycznej w Polsce.

Energetyka to sektor wpływający na funkcjonowanie i rozwój wielu gałęzi gospodarki. Dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju oraz zaspokojenia zapotrzebowania na energię elektryczną przez przedsiębiorstwa oraz gospodarstwa domowe, w najbliższych latach powinny zostać podjęte działania nakierowane na modernizowanie i rozbudowę infrastruktury wytwórczej oraz przesyłowej.

Reklama

Targi ENERGETICS gromadzą coraz większą liczbę przedstawicieli branży energetycznej. Wydarzenia skupia w jednym miejscu zarówno duże koncerny, jak i indywidualnych przedsiębiorców. W tegorocznej edycji udział weźmie ok. 130 Wystawców. Wśród prezentowanych urządzeń i aparatów znajdą się m.in. stacje transformatorowe, rozdzielnice, wyłączniki, przekładniki, kable i przewody, odnawialne źródła energii, aparaty i systemy pomiarowe, automatyki, przesyłania i obróbki informacji, urządzenia UPS, agregaty prądotwórcze i napędy oraz wiele innych wyrobów czy oferowanych usług. W stały punkt wystawy wpisała się także strefa pojazdów i sprzętu specjalistycznego dla energetyki, która spotkała się z pozytywnym odbiorem podczas ubiegłorocznej edycji.

ENERGETICS to wydarzenie, które aktywizuje przedsiębiorców związanych z branżą, a także stanowi niezwykle ważne forum dyskusji ekspertów. Uczestnicy tegorocznej edycji targów będą mieli okazję wzięcia udziału w licznych seminariach, konferencjach i szkoleniach.

Wśród nich znajdą się:

  • Konferencja ‘’Nauka, finanse i inwestycje w polskiej energetyce’’
  • Seminarium ‘’Energetyka Obywatelska’’ (Stowarzyszenie Elektryków Polskich)
  • Seminarium Lubelskiego Klastra Ekoenergetycznego
  • Konferencja ‘’Telekomunikacja i Energetyka – czas na zmiany’’ (Stowarzyszenie Budowniczych Telekomunikacji, Grupa Technitel)
  • Konsultacje społeczne – kamień milowy w procesie inwestycyjnym – BIOGAZOWNIE

Osoby zainteresowane tematyką pomiarów zapraszamy na warsztat „Wymagania prawne i metrologiczne”, natomiast dla osób zainteresowanych dokształceniem z zakresu elektryki zapraszamy na cykl szkoleń:

  • Ochrona odgromowa i przepięciowa
  • Technika oplotowa
  • Instalacje elektryczne w budownictwie

Patronat Honorowy nad Targami Energetics objęło Ministerstwo Gospodarki.

Źródło: Materiały prasowe organizatora

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE