Solaris Bus & Coach dostał nagrodę prestiżowego konkursu EBUS Award 2017 za rozwój bezemisyjnej komunikacji miejskiej. Tytuły przyznaje VDV – Niemieckie Zrzeszenie Przedsiębiorstw Transportu Publicznego. Producent z podpoznańskiego Bolechowa został wyróżniony za wieloletni wkład w rozwój bezemisyjnej komunikacji miejskiej, konsekwentne działania w tej dziedzinie, a także gotowość dopasowania do oczekiwań klientów i szeroką paletę oferowanych rozwiązań w zakresie e-mobilności.

Reklama

Rozwój bezemisyjnej komunikacji koniecznością

Tytuł EBUS Award jest jedną z najważniejszych międzynarodowych nagród na rzecz ochrony środowiska przyznawanych w dziedzinie transportu publicznego. Ocenie jury podlegają zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Ocenie podlega zaangażowanie w rozwój elektromobilności komunikacji miejskiej. Nagroda z każdą edycją zyskuje na znaczeniu w ten sposób. Wpisuje się się tym samym w świadomości społeczeństwa europejskiego. A coraz większa jego część rozumie konieczności wprowadzania ekologicznych rozwiązań do transportu.

Decydowali klienci i fachowcy

O przyznaniu tegorocznego tytułu EBUS Award 2017 zadecydowała grupa przedsiębiorców i klientów biorąca udział we wcześniejszych edycjach konferencji branżowej „Autobusy elektryczne – rynek przyszłości!”. Zwycięzców wyłoniono w czterech kategoriach: producent autobusów, producent komponentów lub podzespołów, przedsiębiorstwa doradcze i monitorujące, przewoźnicy (podział na: metropolie oraz miasta średnie).

Solaris pionierem

„Nagroda EBUS Award przyznana naszej firmie i pojazdowi nowy Solaris Urbino 12 electric, jest kolejnym wyróżnieniem. Plasuje ono nas w czołówce producentów autobusów miejskich i podmiejskich z alternatywnymi źródłami napędów. Jest to niezbity dowód na właściwy kierunek działań naszego biura technicznego i  zespołu pracowników. A podążają oni ścieżką elektromobilności. Wyróżnienie jest dla nas tym ważniejsze, ponieważ przyznane nam zostało przez gremium fachowców i klientów, którzy na co dzień zajmują się bezemisyjnym transportem publicznym. Cieszymy się, że otrzymując tytuł EBUS Award, stajemy się pionierem innowacyjnych rozwiązań nie tylko w Polsce, ale także poza granicami kraju” – powiedział Zbigniew Palenica, Wiceprezes Zarządu Solaris Bus & Coach podczas odbierania statuetki EBUS Award.

Nagroda EBUS Award wpisuje się w spektrum działań na rzecz elektromobilności, które propagowane są bardzo aktywnie w całej Europie. W tym roku uroczyste wręczenie nagród po raz pierwszy odbyło się w ramach konferencji „Autobusy elektryczne – rynek przyszłości!”, która miała miejsce w marcu w Berlinie.

Zdjęcie: Solaris Bus /Coach

Na zdjęciu Solaris Urbino 12 electric

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE