SolarEdge Technologies, światowy lider w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych, ogłosił wprowadzenie na rynek rozwiązania do zarządzania pojazdami elektrycznymi (EV) podłączonymi do energii słonecznej dla segmentu komercyjnego i przemysłowego (C&I). Technologię opracował startup Wevo Energy.

Rozwiązanie SolarEdge

Nowe rozwiązanie oparte na oprogramowaniu, które dodatkowo rozszerza rosnący pakiet produktów i oprogramowania SolarEdge dla C&I, zarządza i optymalizuje proces ładowania pojazdów elektrycznych w miejscach, które wymagają dynamicznego zarządzania obciążeniem i mają dużą liczbę pojazdów elektrycznych, takich jak budynki mieszkalne, miejsca pracy i publiczne lokalizacje ładowania.

Reklama

Zbudowane w oparciu o zaawansowane algorytmy predykcyjne i oparte na sztucznej inteligencji, rozwiązanie obejmuje analizę danych w czasie rzeczywistym i uwzględnia produkcję energii słonecznej, dynamiczne ceny energii elektrycznej i wielopoziomowe harmonogramy ładowania. Dzięki płynnej integracji z systemem zarządzania energią SolarEdge, ta nowa oferta koordynuje i optymalizuje interakcje między wytwarzaniem energii słonecznej w obiekcie, stacjonarnym magazynowaniem baterii i ładowaniem pojazdów elektrycznych na dużą skalę, biorąc pod uwagę ograniczenia sieci i infrastruktury.


Czytaj też: InPost i Greenway budują sieć stacji ładowania elektryków


Technologia Wevo Energy

Rozwiązanie do zarządzania ładowaniem pojazdów elektrycznych jest oparte na technologii opracowanej przez Wevo Energy („Wevo”), startup specjalizujący się w oprogramowaniu do optymalizacji i zarządzania ładowaniem pojazdów elektrycznych, w którym SolarEdge jest inwestorem.

„Ponieważ coraz więcej firm podejmuje aktywne działania w celu elektryfikacji swoich flot samochodowych, połączenie fotowoltaiki i ładowania pojazdów elektrycznych jest opłacalnym i zrównoważonym sposobem zarządzania tymi flotami” – powiedział Zvi Lando, CEO SolarEdge Technologies. – „Wierzymy, że rozwiązania fotowoltaiczne SolarEdge C&I, w połączeniu z zaawansowanymi możliwościami zarządzania ładowaniem pojazdów elektrycznych Wevo, pomogą firmom wykorzystywać energię w sposób bardziej ekonomiczny i zrównoważony”.

SolarEdge zaprezentował nowe rozwiązanie do ładowania pojazdów elektrycznych C&I i oprogramowanie Wevo Energy na targach Intersolar.

„Rozwiązanie Wevo zostało już wdrożone na tysiącach miejsc parkingowych na całym świecie. Połączenie oprogramowania Wevo z wiodącym rozwiązaniem fotowoltaicznym SolarEdge i obecnością na rynku umożliwi przyspieszone wdrożenie zrównoważonej pod względem obciążenia infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych” – powiedział Teddy Flatau, dyrektor generalny Wevo Energy.

Rozwiązanie zostanie początkowo uruchomione w Niemczech i Wielkiej Brytanii, z planami szybkiej ekspansji na inne rynki.

Rynek Biogazu i Biometanu

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

źródło, zdjęcie: SolarEdge

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE