Zapotrzebowanie na rozproszone źródła energii stale rośnie, a jednym z efektów tej tendencji jest rozwój energetyki opartej o stacjonarne silniki gazowe.

Wobec powszechnych problemów z dostępnością substratów do procesu fermentacji, co skutkuje zmienną jakością agresywnego w swojej naturze gazu, olej smarujący silnik pracuje w coraz bardziej ekstremalnych warunkach. Z kolei coraz większe rozproszenie źródeł wytwarzania wymaga wydłużania interwałów wymiany oleju i bezobsługowości silników.

Reklama

Olbrzymi wpływ na wydajność i koszty obsługi silników mają właściwe serwisowanie i odpowiednio dobrane środki smarne.

Shell Mysella

Problemów takich jak awarie, zakłócenia pracy i nieprzewidziane wydatki można uniknąć, stosując wysokiej jakości środki smarne pochodzące od uznanych producentów i odpowiednio dobrane do konkretnego zastosowania. Sprawdzonym i cieszącym się dużą popularnością w branży olejem przeznaczonym do stosowania w silnikach spalających kwaśne gazy, takie jak biogaz rolniczy, gaz z oczyszczalni ścieków czy gaz śmietniskowy, jest olej Shell Mysella S5 S 40. Umożliwia on znaczne wydłużenie okresów miedzy wymianami oleju, odpowiednio zabezpieczając kluczowe elementy silnika. Zapewnia odporność na utleniające i silnie korozyjne właściwości kwasu siarkowego oraz kwasów halogenowodorowych.

Jednocześnie zbilansowana zawartość popiołu siarczanowego w składzie oleju Shell Mysella S5 S 40 przekłada się na bezpieczne wydłużenie czasu użytkowania podzespołów. Pozwala to znacząco ograniczyć całkowity koszt użytkowania. Najnowszym produktem do pracy z gazami kwaśnymi w portfolio Shell Mysella jest najbardziej zaawansowany technologicznie olej Shell Mysella S6 SM 40. Dzięki wysokiej i stabilnej liczbie zasadowej produkt może być używany w jednostkach spalających nawet bardzo kwaśne gazy, m.in. zawierające duże ilości siarkowodoru, przy zapewnieniu wydłużonej trwałości oleju.

Podwyższona zawartość popiołów siarczanowych stanowi dodatkowe zabezpieczenie kluczowych elementów silnika. Mysella S6 SM 40 jest doskonałym rozwiązaniem dla obiektów, dla których wyzwaniem jest zmienna jakość gazu. Innowacyjne oleje Shell Mysella serii S, do silników gazowych pracujących na gazach kwaśnych, powstały w wyniku prac rozwojowych prowadzonych z wiodącymi producentami silników gazowych (OEM) i posiadają ich aprobaty.

Uzupełnieniem oferty produktowej jest usługa monitorowania stanu oleju i silnika – Shell LubeAnalyst. Szczegółowe informacje o produktach z rodziny Shell Mysella dostępne są na stronie www.shell.pl/mysella.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Mateusz Jarosz
Ekspert Techniczny w Dziale Olejów i Smarów Shell Polska
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE