We wtorek, 8. maja, przedstawiciele branży OZE, zgromadzili się pod gmachem Sejmu, by w ten sposób wzmocnić swój apel do parlamentarzystów o szybkie przyjęcie nowelizacji ustawy o OZE.

Reklama

Przedstawiciele sektora  chcą w ten dość oryginalny sposób zmobilizować posłów do sprawnej pracy nad tym aktem prawnym. Data nie jest przypadkowa, bowiem właśnie we wtorek podkomisja nadzwyczajna sejmowej Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa miała rozpatrywać rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2412).

Celem procedowanej w Sejmie nowelizacji jest zmodyfikowanie zasad systemu aukcyjnego, m.in. poprzez dostosowanie zasad łączenia pomocy publicznej, a także wdrożenie nowych mechanizmów wsparcia w postaci taryf gwarantowanych dla właścicieli mniejszych biogazowni i elektrowni wodnych.

Przeforsowanie tej nowelizacji ma umożliwić wdrożenie kolejnych aukcji i odblokowanie inwestycji na polskim rynku OZE. Przygotowana przez Ministerstwo Energii nowelizacja wymaga jednak wdrożenie poprawek, które wcześniej zasugerowali prawnicy czy Urząd Regulacji Energetyki.

źródło: gramwzielone.pl

zdjęcie: BMG

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE