We wtorek, 8. maja, przedstawiciele branży OZE, zgromadzili się pod gmachem Sejmu, by w ten sposób wzmocnić swój apel do parlamentarzystów o szybkie przyjęcie nowelizacji ustawy o OZE.
Przedstawiciele sektora chcą w ten dość oryginalny sposób zmobilizować posłów do sprawnej pracy nad tym aktem prawnym. Data nie jest przypadkowa, bowiem właśnie we wtorek podkomisja nadzwyczajna sejmowej Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa miała rozpatrywać rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2412).
Celem procedowanej w Sejmie nowelizacji jest zmodyfikowanie zasad systemu aukcyjnego, m.in. poprzez dostosowanie zasad łączenia pomocy publicznej, a także wdrożenie nowych mechanizmów wsparcia w postaci taryf gwarantowanych dla właścicieli mniejszych biogazowni i elektrowni wodnych.
Przeforsowanie tej nowelizacji ma umożliwić wdrożenie kolejnych aukcji i odblokowanie inwestycji na polskim rynku OZE. Przygotowana przez Ministerstwo Energii nowelizacja wymaga jednak wdrożenie poprawek, które wcześniej zasugerowali prawnicy czy Urząd Regulacji Energetyki.
źródło: gramwzielone.pl
zdjęcie: BMG
Newsletter
Bądź na bieżąco z branżą OZE






![22. biogazownia PGB już działa. Może zasilić 4 tys. domów [WIDEO] Polska Grupa Biogazowa, przecięcie wstęgi, biogazownia Długoszyn](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2026/06/przeciecie-wstegi-biogazownia-dlugoszyn-1-218x150.jpg)






![11. Forum Pelletu. Rynek przed kolejnym sezonem grzewczym – skala wyzwań rośnie [RELACJA+FOTO]](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2026/06/11.-Forum-Pelletu-Gdansk-relacja-218x150.jpg)



















